چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ادارات پرونده های مردم در دادگاه ها را کم کنند/ لزوم تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه قبل از سال 85

فرماندار شهرستان جم گفت: تابستان سختی پیش رو داریم و باید در همه بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات مصرف آب مدیریت شود.

آخرین اخبار
۰۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛
محمد حسینی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک کارگروه آب و کشاورزی و شورای حفاظت منابع آب اظهار داشت: بحران آب به دلیل کاهش بارش ها تشدید شده و همه مسئولان باید برای تابستان آینده برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

فرماندار جم با اشاره به ضعف مدیریت چاه های فاقد پروانه حفر شده قبل از سال 85 تاکید کرد: نباید فقط فشار نظارتی را صرفا معطوف به چاه های پروانه دار کنیم و باید چاه های فاقد پروانه احداث شده قبل از سال 85 هم تعیین تکلیف شوند تا بتوان بر برداشت این چاه ها نظارت کرد.
وی افزود: ضروری است در راستای توافق انجام شده هر چه سریع تر کنتورهای اندازه گیری برداشت آب چاه ها در جم نصب شود.
محمد حسینی افزایش پرونده های شکایت از کشاورزان را نامطلوب توصیف کرد و گفت: معیار دستگاه اداری بهتر، کاهش ارجاع مردم به دادگاه هاست تا روند اداری  به روند پر پیچ و خم قضایی تبدیل نشود، اینکه هر سال شاهد افزایش پرونده های قضایی در ادارات برای مردم باشیم اصلا جالب نیست.
وی اضافه کرد: شکایت از مردم باید آخرین و تنها راهکار موجود باشد و قبل از آن باید دستگاه های دولتی آگاهی بخشی و رفع تخلفات با روش های جایگزین دنبال کنند.
فرماندار جم تاکید کرد: هیچ دستگاه دولتی حق ندارد از دستگاه دیگر در محاکم قضایی شکایت کند و در خصوص اختلافات دستگاه ها، فرمانداری و استانداری مرجع تصمیم گیری هستند.
محمد حسینی تعیین محدوده بستر و حریم رودخانه ها و اطلاع رسانی به مردم را از وظایف منابع آب دانست و خاطر نشان کرد: قبل از برخورد قهری با مردم پس از ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ها، باید محدوده ها را برای مردم مشخص کرد تا ساخت و سازهای مغایر قانون کم شود.
وی با اشاره به انباشت نخاله های ساختمانی در رودخانه های جم تاکید کرد: دستگاه های امنیتی و انتظامی در صورت مشاهده تخلف، کامیون حامل نخاله های ساختمانی توقیف و پرونده به مراجع قانونی ارجاع شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !