شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ملت ایران، ملتی انقلابی و استکبار ستیز هستند

یک فعال سیاسی گفت: متاسفانه پس از این فتنه بدلیل برخورد ضعیف با فتنه گران باعث قوت گرفتن برخی جریان های غربگرا در کشور شد که عاملی بوده است بر دو دستگی و در بعد اقتصادی هم بهانه ای بود برای دول غربی جهت تحریم ها بیشتر شد.

آخرین اخبار
۰۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس، در آستانه سالگرد 9 دي قرار داريم، روزي که جريان فتنه سبز در آن روز دفن شد و يکي از نکات ضروري در انبوه بحثهاي سياسي و  تحليل معرفتي عميق و دقيق از ريشه هاي و علل فتنه اي است که با آن مواجه بوديم.

در آستانه 9 دي با داوود ساربانی فعال فرهنگی و سیاسی در مصاحبه با خبرنگار ما انجام داد و در ادامه آمده است:

فتنه 88 را چگونه ریشه یابی می کنید ودلایل آن چه بئد و چه کسانی در داخل و خارج کشور ان را برنامه ریزی واجرا کرد؟

فتنه 88 دارای دو بعد سیاسی مخالف اندیشه انقلاب مهدوی  و آزادی خواهانه جمهوری اسلامی بوده است که جریان نخست که موجب پیدایش و بروز این فتنه گردیده هست همان جریان در هم گره خورده اشرافیت است همان های که حضرت امام ره عرض کردند.

روحانیت منهای اسلام هستند همان های که خود به اقرار گفته اند و نوشته اند از اشرافیتشان و دوریشان از توده مردم از ژن برتر بودنشان و جریان دوم مربوط به رسانه ها و تفکرات خارجی و بیگانه هست که اگر این منافقان درونی رو درو  با جریان انقلابی نبودند، آن ها هم فرصت تعارض و حمله به اعتقادت ملت شریف ایران را نداشتند که این دو جبحه یعنی اشرافیت قدرت گرا و تمامیت خواه و  رسانه ها و دولت مستکبر آمریکا با  استخدام جریان‌های روشنفکری غربگرا و عناصری از نیروهای با سابقه انقلابی که دچار دگردیسی معرفتی شده بودند، بازیگری در داخل کشور برای اجرای انقلاب رنگی و انجام یک کودتای مخملی در ایران را بر عهده گرفت.

رفتارشناسی جریان فتنه و عوامل اصلی آن نشان می‌دهد که آنان از سال 1387 و چندین ماه مانده به انتخابات در 22 خرداد 1388 طبق نقشه انقلاب رنگی و شروع ایجاد تردید در مردم نسبت به سلامت انتخابات روی آوردند و تشکیل کمیته صیانت از آرا برای اولین بار در تاریخ انقلاب در اواخر سال 1387 در فضای ایجاد شبهه نسبت به سلامت انتخابات و امانت‌داری نظام از رأی مردم یک نمونه از این اقدامات است.

آیا اهداف فتنه 88 محقق شد؟ دلایل عدم موفقیت آن چه بود؟

دو عامل اساسی در شکست فتنه 88 یکی نقش آفرینی رهبر انقلاب که با بالا نگه داشتن پرچم عاشورا نشان دادند که رهبری سیاسی مقاوم و با ایمان به راه حسینی هستند ‌و نشان دادند که در بدترین مشکلات و فتنه ها ایستاده اند و نشانی از آیه شریفه فان حزب الله هم الغالبون هستند و جریان دوم مردمی هستند که نشان دادند اگر شخصی یا تفکری قصد تعرض به انقلاب و عقایدشان را داشته باشند تا آخرین لحضه ایستاده اند.

نقش 9دی در خاموش کردن فتنه 88 تا چه اندازه اهمیت دارد؟

در زمینه نقش 9 دی می‌توان گفت که ملت فهیم ایران با حضور پر شور خود نشان دادند که ملتی انقلابی و استکبار ستیز هستند و گوش به فرمان رهبری بصیر و آگاه از زمانه هستند که این حضور پر شور خط بطلانی بود بر تمام اندیشه های اشرافی لیبرال داخل کشور و موجب ناامیدی جریان های مخالف انقلاب و بیداری اسلامی کشورمان در خارج کشور شد.

آسیب های فتنه 88 در سطح اقتصادی سیاسی  اقتصادی  سیاسی  داخل وبین المللی چیست؟

یک فعال سیاسی گفت: متاسفانه پس از این فتنه بدلیل برخورد ضعیف با فتنه گران باعث قوت گرفتن برخی جریان های غربگرا در کشور شده است که عاملی بوده بر دو دستگی و در بعد اقتصادی هم بهانه ای بود برای دول غربی جهت تحریم ها بیشتر شد.

در خصوص اهمیت محاکمه علنی سران فتنه بفرمایید؟

ما در جریان ۸۸ کاملا نقش داشتیم اما نخواستیم کسی بفهمد! این ها سخنان سخنان نخست وزیر وقت آمریکا در تلوزیون آمریکا بوده است، بحثی که مطرح هست این است که اگر فردی یا گروهی موجب بر هم زدن نظم یک جامعه شوند باید به شدید ترین وجه ممکن با آن ها برخورد شود تا کسی به فکر ایجاد نا امنی نباشد و بعد هم برایش قصر در برود اما به شروط خاص کشور ما یک کشور اسلامی هست، باید دادگاهی علنا تشکیل شود و با عدل علوی به آن رسیدگی شود تا آیندگان بدانند که دولتی بر روی کار بوده است که آشکارا به دنبال عدالت و بر خورد با ظالم هستند.

برنامه ریزان حامیان فتنه 88 در حال حاضر چه برنامه و اهدافی دارند؟

طبق گفته های مقام معظم رهبری “ملت ایران، بیداری خود را حفظ کنند، اینکه آمریکایی ها گفتند در سال۹۷ چنین و چنان می کنیم، ممکن است فریب باشد، ممکن است در سال ۹۷ جنجال بکنند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند.

همه، حواسشان را جمع کنند، آمریکا دشمن خبیثی است که دستش با صهیونیست ها و مرتجعین منطقه در یک کاسه ا، ما باید بیدار باشیم و البته ما قوی تر هستیم و آن ها تا حالا کاری نتوانسته اند بکنند و بعد از این هم نمی توانند غلطی کنند.

اهمیت باز خوانی حماسه 9 دی برای نسل جوانی و ایندگان در پیشگیری از انحراف انقلاب اسلامی از اهداف و ارمان های خود چیست؟

ملتی که تاریخ خود را نداند مجبور به تجربه کردن دوباره تاریخ هست تاریخ سراسر درس هست اگر امروز گفته می‌شود زنده نگه داشتن خون شهدا از واجب ترین اعمال هست یا نباید جای شهید و جلاد عوض شود همه آن ها بسته به زنده نگه داشتن چنین روز های هست.

گفتگو از: عابد تمدنی

 

انتهای پیام/

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !