چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۲۸ درصد جمعیت استان بوشهر برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند

مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۸۵۸ هزار نفر در استان بوشهر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند هستند گفت: تاکنون ۲۸ درصد جمعیت استان بوشهر برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند.

آخرین اخبار
۰۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 اسکندر پاسالار  در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه خدمات کارت ملی قدیم تا پایان امسال تعیین شده اظهار داشت: در سال آینده هیچ نوع خدماتی از طریق کارت  ملی قدیم در جامعه ارائه نمی‌شود وکسانی که کارت ملی هوشمند دریافت نکرده‌اند، تا پایان امسال مهلت دارند برای صدور آن اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه 72درصد  جمعیت بالای 15 سال استان بوشهر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند افزود: بیش از 858 هزار نفر در استان بوشهر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند که 72درصد این جمعیت کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر با اشاره به اینکه تاکنون 28 درصد جمعیت استان بوشهر برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند تاکید کرد: در استان بوشهر 243 هزار نفر برای صدور کارت هوشمند ثبت نام نکرده‌اند و این در حالی است که این افراد تا پایان امسال مهلت دارند برای صدور آن اقدام کنند.

پاسالار افزود: 27 دفتر پیشخوان خدمات هویتی، دفاتر پستی و اداره‌های ثبت احوال در سراسر استان آماده خدمت رسانی برای ثبت نام کارت ملی هوشمند هستند.

وی از راه‌اندازی 5 ایستگاه سیار  برای ثبت نام  کارت ملی هوشمند در استان خبرداد و افزود: در روستاها برای افرادی که امکان حضور در دفاتر پیشخوان شهرها را ندارند، ایستگاه‌های سیار به‌صورت دائم اعزام می‌شود.

مدیرکل ثبت‌احوال استان بوشهر از انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش برای اعزام ایستگاه سیار خبرداد و گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه ایستگاه‌های سیار با هماهنگی مدیران مدارس برای ثبت نام کار ملی هوشمند به دبیرستان‌ها اعزام می‌شوند.

پاسالار از کاهش آمار طلاق در استان خبرداد و بیان کرد: در 9 ماه امسال آمار طلاق در استان بوشهر نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.5 درصد و آمار ازدواج کاهش یافته است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !