پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

مه صبحگاهی ۳ پرواز فرودگاه بوشهر را به تاخیر انداخت

مه غلیظ، ابر و دید کم خلبان برای فرود هواپیما در فرودگاه بین المللی بوشهرسبب تاخیر سه پرواز شرکت‌های هواپیمایی آسمان، زاگراس و ایران ایر در مسیر تهران - بوشهر و بالعکس شد.

آخرین اخبار
۰۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 مه غلیظ صبحگاهی صبح امروز در آسمان بوشهر مستقر شد که در تردد وسیله‌های نقلیه زمینی، هوایی و دریایی خلل ایجاد کرد.

 با توجه به وقوع پدیده مه صبحگاهی در بوشهر و کاهش شعاع دید افقی تا 500 متر  3 پرواز  ورودی و خروجی فرودگاه بوشهر را به تاخیر انداخت.

مدیر روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: پروازهای هواپیمایی زاگرس، آسمان و  ایران‌ایر به ترتیب در ساعت‌های 7:15 ، 7:55 و 8:10 دقیقه  از تهران به مقصد بوشهر باید پرواز می‌کرد و حداکثر 45 دقیقه بعد بوشهر را به مقصد تهران ترک می‌کرد که به سبب مه غلیظ با تاخیر مواجه شد.

رضا معمار با بیان اینکه مه غلیظ سبب شد دید خلبان به کمتر از 550 متر برسد افزود: دستگاه کمک ناوبری تا میزان دید 800 متر امکان فرود هواپیما در فرودگاه بوشهر فراهم آورده است اما غلظت زیادی مه صبحگاهی امروز در فرودگاه بوشهر سبب شد تا میزان دید خلبان به کمتر از 550 متر برسد.

وی بیان کرد: با بهبود وضعیت هوا و افزایش دید، پروازها از تهران به بوشهر و بلعکس انجام می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی امروز بیشتر نقاط استان بوشهر شاهد مه صبحگاهی و کاهش دید است.

این گزارش حاکی است خلیج فارس با وزش باد متلاطم است که ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی 60 تا 120 سانتیمتر و دور از سواحل مرکزی گاهی تا 150 سانتیمتر، در سواحل جنوبی 90 تا 150 دور از ساحل تا 210 سانتیمتر و از ظهر بتدریج در همه سواحل 60 تا 120 سانتیمتر پیش  بینی شده است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !