یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وعده های ادامه دار مسئولین جنوب استان در جذب اشتغال جوانان

با وجود ظرفیت‌های کم‌نظیر صنعتی و اقتصادی موجود در استان بوشهر، جوانان این دیار سهمی در اشتغال این صنایع ندارند و تنها آلایندگی و بیماری نصیب مردم استان بوشهر می‌شود.

آخرین اخبار
۰۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس ؛ قرار گرفتن شهر سیراف بین دو سایت یک و دو پارس جنوبی باعث شده تا آلودگی‌های این صنایع از دو طرف نصیب مردم منطقه شود و انتظار می‌رود صنعت حق این مردم را به خوبی ادا کند.

نگاهی به ظرفیت‌های بی‌شمار اقتصادی و صنعتی استان بوشهر موید این نکته است که این استان برای یک کشور فرصت شغلی دارد و می‌توان از آن به عنوان نگین اشتغال و کارآفرینی یاد کرد.

تولید حدود ۷۰ درصد از گاز کشور در پارس جنوبی و همچنین استقرار صنایع عظیم استخراج نفت و گاز و پالایشگاه‌ها و احدهای پتروشیمی یکی دیگر از ظرفیت‌های این استان در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است.

یکی از این جوانان جویای کار می‌گوید: بارها به ما وعده دادند که سهمیه‌ی خاص برای جذبمان درنظر می‌گیرند ولی متاسفانه اوضاع هیچ تغییری نکرده و بیکاری بومی‌ها همچنان ادامه دارد.

به گفته‌ی او، یک ماه پیش از این نیز تجمعات اعتراضی برگزار شد اما مسئولانِ مربوطه وعده دادند که به زودی مشکل را حل می‌کنند ولی با گذشت بیش از یک ماه هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده‌است.

بومی‌های بیکار جنوب استان می‌گویند: این عادلانه نیست که از شهرهای دیگر برای کار به عسلویه بیایند ولی جوانان ماهر و تحصیل‌کرده‌ی این شهر که به نوعی پایتخت اقتصادی ایران است، بیکار باشند. آلودگی و بیکاری نصیب ماست، پول و نعمت برای دیگران!

انتظار می‌رود با وجود تحمل دردها و رنج‌ها و ایستادگی و مقاومت مردم و همکاری‌های صورت گرفته برای توسعه این صنایع، صنعت نیز نگاهی مهربان و همراه با عطوفت به مردم استان بوشهر داشته باشد ولی تاکنون اینگونه نبوده و در آینده نیز اینچنین نخواهد شد.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !