یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بیش از ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از منطقه پارس جنوبی تامین می‌شود

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اینکه ۷۰ درصد گاز طبیعی سراسر کشور از این مجتمع گازی تامین می‌شود گفت: پالایشگاه‌های پارس جنوبی با ظرفیت کامل وارد مدار تولید است و در این راستا توانمندسازی نیروها در اولویت برنامه‌ها است.

آخرین اخبار
۳۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

هادی هاشم‌زاده فرهنگ صبح امروز در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزش صلاحیت حرفه‌ای شاغلان مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه توانمندسازی نیروی انسانی در هر سازمانی عامل پیشرفت و موفقیت در آن مجموعه است اظهار داشت: مجموعه کارکنان مجتمع گاز پارس جنوبی در سه حوزه رسمی، قراردادی و پیمانکاری تقسیم می‌شود که اولویت آموزش این مجموعه در فاز نخست برای نیروهای پیمانکاری است.

وی با اشاره به اینکه پارس جنوبی امانتی در دست همه مسئولان است افزود: پیشبرد خوب در اجرای این تفاهم نامه همکاری نقشی اساسی در توسعه و پیشرفت صنعت کشور است.

هادی هاشم‌زاده فرهنگ از آمادگی نیروهای مجتمع گاز پارس جنوبی برای اجرای هر چه بهتر این تفاهم‌نامه همکاری خبر داد و افزود: با بررسی‌های انجام شده در فضای بیرونی مجتمع گاز پارس حنوبی تنها دستگاهی که صلاحیت برگزاری خوب و مفید دوره‌های آموزشی برای ارتقاء مهارت شاغلان در صنعت را دارد مجموعه آموزش فنی و حرفه ای است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه زمینه همکاری با آموزش فنی و حرفه ای در همه حوزه ها مهیا است خاطر نشان کرد: در فاز نخست آموزش‌ها به صورت پایلوت در پالایشگاه سوم و نهم مجتمع گاز پارس جنوبی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم مجتمع گاز پارس جنوبی در تامین گاز مورد نیاز کشور بیان کرد:روزانه بیش از 600 میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه‌های پارس جنوبی تولید و  به شبکه‌های گازرسانی در سراسر کشور منتقل می‌شود.

هاشم‌زاده فرهنگ از تامین بیش از 70 درصد گاز مصرفی کشور از این مجتمع خبرداد و تصریح کرد: پالایشگاه‌های پارس جنوبی با ظرفیت کامل وارد مدار تولید است و در این راستا توانمندسازی نیروها در اولویت برنامه‌ها است.

وی، مهارت آموزی پایه و اساس اشتغال پایدار دانست و تاکید کرد: توانمندسازی نیروهای در پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی مورد توجه ویژه است.

انعقاد بزرگترین قرارداد همکاری تعیین صلاحیت حرفه ای شاغلان

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر  نیز از انعقاد بزرگترین قرارداد همکاری تعیین صلاحیت حرفه ای شاغلان در صنعت بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر و مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد.

عبدالمجید دراهکی با بیان  اینکه این قرارداد برای تعیین صلاحیت و آموزش 12 هزار نفر از کارمند رسمی، قرارداد مستقیم و نیروهای پیمانکاری شاغل در مجتمع گاز پارس جنوبی است، اظهار داشت: این قرارداد همکاری در راستای تفاهم نامه همکاری بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و شرکت ملی گاز منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه ارتقاء مهارت شاغلان هر صنعت زمینه ساز توسعه صنعت است افزود: ارتقاء مهارت شاغلان در مجتمع گاز پارس جنوبی بر اساس ظرفیت و نیاز هر پالایشگاه انجام می‌گیرد.

دراهکی آموزش را پایه و اساس توسعه کشور عنوان کرد و گفت: در راستای تربیت مربیان ماهر و توانمند در راستای نیاز صنایع استان مجتمع گاز پارس جنوبی پایلوت تربیت مربیان در حوزه نفت و گاز در کشور می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه ارایه آموزش در پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی با اولویت نیروهای پیمانکاری انجام می‌شود بیان کرد: تمامی استانداردهای مهارتی همراستا با نیاز مجتمع گاز پارس جنوبی در استان بوشهر تدوین در فازهای پالایشگاهی اجراء می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !