چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جزئیات تبدیل کارت بانک مهر ایران به کارت سوخت/ شرایط جدید برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر اظهار داشت: نحوه تأمین مالی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تماماً از سپرده‌های بانکی مردم بدون هیچ‌گونه مشارکت دولتی است و سپرده‌های بانک کاملاً به امر قرض‌الحسنه اختصاص پیدا می‌کند و هیچ‌گونه دارایی مازاد و بنگاه‌داری نداریم.

خبر وسط
۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ رضا صابری در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت یازدهمین سالروز تأسیس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برگزار شد اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارای سه هزار پرسنل در کل ایران و ۶۵ نفر پرسنل در استان بوشهر در حال ارایه خدمت به مردم است.

جزئیات تبدیل کارت بانک مهر ایران به کارت سوخت
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه کارت سوخت دوباره فعال‌سازی شده است مردم می‌توانند با استفاده از کارت‌بانک قرض‌الحسنه مهر ایران علاوه بر اینکه این کارت قرض‌الحسنه در جیبشان است، خریدهایشان را انجام دهند و هم به‌عنوان کارت سوخت استفاده کنند و در کنار آن با توجه به معدلی که کسب می‌کنند تسهیلات قرض‌الحسنه نیز دریافت کنند.
صابری افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر باهدف شناسایی، نخبگان، فعالین اقتصادی و آسیب‌شناسی کمیته‌های راهبردی را تشکیل داده که هفته‌ای یک‌بار این کمیته تشکیل می‌شود.
وی بابیان اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر دارای ۱۱ شعبه در شهرهای بوشهر، چغادک، برازجان، خورموج، کنگان، عسلویه، آبپخش، گناوه و دیلم است بیان کرد: جانمایی شعبه بانک برای شهرهای جم و دیر صورت گرفته ولی به دلیل کمبود نیرو هنوز شعبی در این دو شهر نداریم که با جذب نیرو شعبه بانک در آن شهرها هم راه‌اندازی خواهد شد.
صابری تصریح کرد: قراردادی با کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شده است که برای افراد تحت حمایت این نهاد حمایتی در سه ماه باید سه هزار و ۶۰۰ تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی پرداخت کنیم که تا در دو ماه اخیر دو هزار تسهیلات پرداخت‌شده است و آن مناطقی که شعبه بانک نداشتیم همکاران مراجعه کردند و با همکاری و تعامل کمیته امداد امام خمینی (ره) خدمت‌رسانی مطلوبی انجام داده‌ایم.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر با بیان اینکه تعداد مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کشور بالاتر از شش میلیون نفر و در استان بوشهر ۱۵۰ هزار نفر گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در کشور بیش از چهار میلیون فقره و در استان بوشهر ۱۰ هزار تسهیلات قرض‌الحسنه بالغ‌بر 9 هزار و 500 میلیارد ریال پرداخت کرده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر با بیان اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر اقدام به یک کار زیست‌ محیطی نیز کرده است گفت: برای رفع مشکلات آب و فاضلاب قراردادی با آب و فاضلاب شهری منعقدشده که تعداد پنج هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان معرفی‌شده از سوی شرکت آب و فاضلاب داده شد.
صابری افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی نیز اقدام کرده است که تا ماه آینده قراردادهای آن نهایی خواهد شد.
صابری بیان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با هدف گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه و تعمیق هر چه بیشتر این سنت حسنه در جامعه و در راستای توانمندسازی کسب‌ و کارهای خرد و حمایت‌های ضعیف جامعه گام‌های مهمی برداشته است.
وی گفت: عمده فعالیت‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در قالب پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار مختلف جامعه است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای تسهیل امر ازدواج جوانان، به‌محض ثبت‌نام این قشر در سایت بانک مرکزی و تشکیل پرونده در نوبت پرداخت قرار می گیرند و در اسرع وقت این تسهیلات پرداخت خواهد شد.
زنان ایرانی پس‌انداز کنند، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تسهیلات پرداخت می‌کند
 صابری با بیان اینکه یکی از طرح‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طرح اندوخته بانوان مهر ایران است افزود: طرح اندوخته بانوان مهر ایران این‌گونه است که زنان ایرانی در سه ماه و ماهی دو میلیون ریال بعد از واریز مبلغ ماه چهارم مبلغ می‌توانند ۳۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنند.
وی تصریح کرد: اگر زنان ایرانی هنگام پرداخت اقساط ماهانه یک میلیون ریال نیز پس‌انداز کنند، می‌توانند در پایان اقساط خود مجدداً تسهیلات دریافت کنند.

شرایط جدید برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: در قالب طرح‌های پیوند مهر این بانک خانواده‌ها می‌توانند با اندک سپرده‌گذاری در ماه‌های متوالی بعداز اینکه فرزندان به سن ازدواج رسیدند علاوه بر تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، تسهیلات تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال نیز از بانک دریافت کنند.
صابری طرح پیوند مهر در قالب دو طرح است بیان کرد: در طرح یکم پیوند مهر ایران متقاضیـان می‌توانند از تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال با کارمزد چهار در صد بهره‌مند گردند.
وی افزود: جامعه هدف این طرح افرادی هستند که در سن ازدواج بوده و یا قصد ازدواج در آینده‌ای نزدیــک را دارند، ایــن افـــراد می‌توانند با افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس‌انداز طرح یکم پیوند مهر ایران از تسهیلات قرض‌الحسنه کمک‌هزینه ازدواج تا سقف ۴۰۰ میلیــــون ریـال برخوردار شوند.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: پرداخت تسهیلات در این طرح بر اساس میانگین موجودی حساب بوده و متقاضیان می‌توانند از محل رسوب موجودی حساب و یا واریز مستمر ماهیانه از مزایای آن بهره‌مند گردند، مدت‌زمان لازم جهت تکمیل موجودی برای دریافت تسهیلات حداقل یک سال و حداکثر سه سال است و دوره بازپرداخت آن سه ساله (۳۶ ماه) می‌باشد.
صابری اظهار کرد: در طرح دوم پیوند مهر ایران تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۸۰۰ میلیون ریال با کارمزد چهار درصد ارائه می‌شود و جامعه هدف این طرح افرادی هستند که فعلاً در سن ازدواج نیستند ولی به‌ واسطه آینده‌نگری خود و یا والدینشان به تأمین آتیه خود می‌اندیشند.
وی تصریح کرد: مدت‌زمان لازم جهت تکمیل موجودی برای استفاده از این تسهیلات حداقل پنج سال و حداکثر ۱۰ سال است و دوره بازپرداخت تسهیلات پنج ساله (۶۰ ماه) می‌باشد.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: نکته قال توجه برای طرح پیوند مهر این است که حداقل و حداکثری برای سپرده‌گذاری تعیین نشده است و خانواده‌ها بر اساس وضعیت مالی خود این سقف را تعیین می‌کنند که در آخر بر اساس مقداری سپرده‌گذاری وام قرض‌الحسنه به آنان اختصاص می‌یابد.
صابری گفت: در طرح دو در یک این بانک می‌توانید با مراجعه به هر یک از شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و به پشتوانه حساب خود دو بار وام قرض‌الحسنه دریافت نمایید.
و ی تصریح کرد: در این طرح وام تا سقف ۸۰ درصد سپرده افتتاحی مشتری با سود یک درصد و تا ۹۰ درصد سپرده افتتاحی مشتری با سود دو درصد تسهیلات دریافت کند.
توسعه بنیان‌های علمی کشور و تأمین مالی دانش‌پژوهان با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: این بانک که همواره دغدغه تحصیل هرچه آسان‌تر دانشجویان را داشته است، به‌منظور آنکه هزینه‌های تحصیلی مانع از پیشرفت دانش‌پژوهان کشور نشود، اقدام به تأمین بخشی از هزینه شهریه دانشجویان دانشگاه‌های کشور در قالب تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه مربوطه کرده است.
صابری بابیان اینکه دانشجویان می‌توانند با مراجعه به صندوق رفاه دانشجویی از این تسهیلات استفاده کنند افزود: دانشجویانی که از این تسهیلات استفاده می‌کنند در هنگام تسهیل هیچ‌گونه اقساطی را پرداخت نمی‌کنند و بعد از پایان تسهیلات برای آنان قسط‌بندی خواهد شد.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان بوشهر گفت: برای حمایت از قشر دانشجو بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تسهیلات خود را با نرخ سه درصد ارایه کرده است.
وی با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان «حمایت از کالای ایرانی» گفت: این بانک، با توجه به لزوم افزایش قدرت خرید مردم در استمرار چرخه تولید و اشتغال در بنگاه‌های کوچک و متوسط که دارای زنجیره ارزش داخلی بوده و موجبات اشتغال ملی را فراهم می‌کند اقدام به پیش‌بینی طرحی به‌منظور پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به متقاضیان کالای ایرانی کرده است.
صابری افزود: نسبت مطالبات بانک از ابتدای تأسیس تاکنون حدوداً یک درصد بوده که این نسبت در شبکه بانکی بی‌نظیر است.فارس


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !