یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۲۰۰۰ شغل در بافت فرسوده شهرهای استان بوشهر ایجاد می‌شود

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهر با بیان اینکه ۱۳ محله بافت ناکارآمد در شهرهای این استان بازآفرینی می‌شود گفت: با اجرای این پروژه ۲ هزار شغل جدید در بافت‌های ناکارآمد شهری استان بوشهر ایجاد می‌شود.

آخرین اخبار
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 فرزاد رستمی ظهر امروز در نشست ستاد بازآفرینی محلات هدف استان بوشهر با بیان اینکه 2 هزار و 700 محله در کشور برای احیاء و بازآفرینی شناسایی و معرفی شده  اظهار داشت: سالانه 270 محله برای بازآفرینی و توانمندسازی تعیین شده که سهمیه استان بوشهر 13 محله است.

وی، از انعقاد تفاهم‌نامه  راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح بازآفرینی محلات فرسوده خبرداد و بیان کرد: در این راستا یک‌هزار 545 واحد مسکونی در محلات فرسوده شهرهای استان بوشهر بازسازی و ساخته می‌شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان بوشهربا بیان اینکه به ازای  ساخت هر واحد مسکونی 40 میلیون تومان تسهیلات با سود 9 درصد پرداخت می‌شود خاطر نشان کرد: برای اجرای طرح بازآفرینی محلات استان بوشهر اعتبارات لازم پس از ابلاغ به بانک‌ها در قالب تسهیلات به  متقاضیان پرداخت با سود 9 درصد می‌شود.

وی بیان کرد: قرار است علاوه بر پرداخت وام 40 میلیون تومانی با سود 9 درصد، وام 70 میلیون تومانی هم با سود 18 درصد در  ساخت واحد مسکونی در محلات ناکارآمد شهری پرداخت شود.

رستمی ساخت فرهنگ سرا، مدرسه ، دیوار حفاظتی ، خانه محله، زمین ورزشی با چمن مصنوعی و فضاهای ورزشی را از طرح‌های تدوین شده برای اجرای در محلات فرسوده دانست و افزود: 294 میلیارد ریال برای بخش‌های روبنایی و زیرسازی و توانمند سازی  محلات فرسوده استان بوشهر مصوب شده است.

وی، با بیان اینکه بوشهر و برازجان بیشترین مساحت بافت ناکارآمد شهری در استان بوشهر دارند تصریح کرد: طرح توانمندسازی بافت‌های فرسوده  علاوه در دو شهر یاد شده در خورموج و اهرم  هم اجراء می‌شود و اولویت با شهرهای بالای 50 هزار نفر است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر ویژگی‌های اجرای طرح بازآفرینی در محلات فرسوده را مورد اشاره قرار داد و افزود: در اجرای این پروژه دوهزار  فرصت شغلی مستقیم ایجاد می‌شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !