شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

طرح کاهش هدر رفت از شبکه آبرسانی استان بوشهر اجراء می‌شود

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر تامین آب آشامیدنی شهرهای استان گفت: در این راستاکاهش هدر رفت آب از شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر در اولویت قرار دارد.

آخرین اخبار
۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمد پوریوسفی ظهر امروز در جشنواره آب با مشارکت دانش آموزان پایه سوم و ششم ابتدایی استان بوشهر با اشاره به وضعیت مطلوب بارش باران در استان اظهار داشت: هر چند بارش باران نسبت به سال قبل از وضعیت مطلوبی برخوردار است ولی اگر طرح‌های آبرسانی بر اساس برنامه‌ریزی اجراء نشود استان بوشهر کماکان با مشکل آب مواجه است.

وی، افزایش منابع تولید آب آشامیدنی را یکی از طرح‌ها دانست و تصریح کرد: افزایش  ظرفیت  تولید منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در داخل و خارج از استان در دستور کار قرار دارد که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده اجرایی می‌شود.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با تاکید بر توزیع عادلانه آب در شبکه‌های آبرسانی شهرهای استان بوشهر افزود: برای تحقق این مهم کاهش هدر رفت آب در دستور کار قرار دارد که نوسازی شبکه‌های آبرسانی از آن جمله است.

پوریوسفی با تاکید بر نقش مهم مشترکان در کاهش مشکلات تامین آب بیان کرد: توزیع اصولی آب در شبکه‌ها از مصرف مشترکان تا اتفاقاتی که در شبکه آبرسانی ایجاد می‌شود مورد توجه قرار دارد که اجرای جشنواره آب در مدرسه معینی در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب است.

وی، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ صرفه‌جویی و ترویج آن در خانواده‌ها  را از اهداف مهم برگزاری این جشنواره دانست و گفت: برای ترویج فرهنگ صرفه‌جویی آب در استان بوشهر برنامه‌ریزی در ادارات، مشترکان خانگی، فضای سبزشهری و کلیه مصرف کنندگان شده که با تحقق این برنامه‌ها و همکاری مشترکان امید می‌رود تابستان آینده مشکلی نداشته باشیم.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه میزان آب تامینی از لحاظ توزیع مشکلی ندارد افزود: عمده مشکل استان بوشهر در فصل گرم سال است که مصرف بیشتر می‌شود.

پوریوسفی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از  منابع آب آشامیدنی استان بوشهر در دیگر استان‌ها قرار دارد تاکید کرد: برای پایداری این منابع طرح‌های مهمی تدوین و عملیاتی شده که در این راستا مصرف بهینه آب باید در دستور کار مشترکان قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه برای حل مشکل آب در تابستان باید برای منابع داخلی آب استان از جمله چاه‌ها، آب شیرین‌کن‌ها و دیگر منابع برنامه‌ریزی شود تصریح کرد: استاندارد سرانه مصرف خانگی در کشور بین 75 لیتر تا 150 لیتر در شبانه‌‌روز برای هر نفر است که با احتساب مصارف دیگر بخش‌‌ها و هدر رفت آب این میزان در استان بوشهر 270 لیتر است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر کاهش هدر رفت آب از شبکه را در اولویت دانست و تاکید کرد: نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی در شهرها مورد توجه قرار دارد و در این راستا مشترکان آب باید نسبت به حل مشکلات اتصالات، شیرآلات و تجهیزات آب منازل اقدام کنند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !