پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۸۵ هزار اثر شهدای استان بوشهر جمع‌آوری شد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر از جمع‌آوری بیش از ۸۵ هزار آثار شهدا در استان بوشهر خبر داد.

آخرین اخبار
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

هم‌زمان با آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج)،  صبح امروز مراسم جشن و محفل انس با قرآن با حضور رئیس هیئت‌های مذهبی کشور، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار دشتی، امام‌جمعه خورموج، بخشدار مرکزی دشتی، فرماندهان نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم در حسینیه شهید ملاح این شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری با اشاره به فرهنگ انتظار اظهار داشت: خداوند در قرآن می‌فرمایند حیات همه موجودات درگرو آب است و هیچ موجودی زنده نخواهد ماند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: فلسفه جودی آب این است که همیشه به دنبال لب‌های تشنه است تا آن‌ها را سیراب کند و بالعکس.

وی بیان کرد: وجود امام زمان (عج) مانند آب است که اگر می‌خواهیم از وجود امام زمان (عج) استفاده کنیم باید باصداقت و حقیقت به دنبال فرهنگ انتظار باشیم زیرا فرهنگ انتظار فرج برای بشریت حیاتی است و همه ادیان و مذاهب به آن اعتقاد دارند.

تشکری خاطر نشان کرد: از اصول فرهنگ انتظار اعتقاد قلبى به ظهور حضرت مهدى (عج)، است.

وی افزود: منتظر مؤمن باید یقین داشته باشد به این‌که حضرت قائم (عج) که امام دوازدهم و فرزند بلا واسطه امام حسن (علیه‌السلام) است از روزى که متولدشده است تاکنون به همین بدن عنصرى زنده و باقى است و روزى ظاهر می‌شود و جهان را پر از عدل می‌کند.

 تشکری با اشاره به خدمات ارائه‌شده به خانواده معظم شهدا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: امسال به 500 نفر از خانواده معظم شهدا اعطای وام خوداشتغالی پرداخت‌شده است.

وی بابیان این‌که معاضدت‌های استخدامی انجام‌شده برای شش‌هزار و 184 نفر از خانواده معظم شهدا در استان بوشهر صورت گرفته است افزود: در دستگاه‌های دولتی 374 نفر از فرزندان شهدا جذب کارشده‌اند و 41 نفر نیز در بخش خصوصی مشغول به اشتغال شده‌اند.

تشکری از صدور 839 فقره پروانه کسب به جمعیت ایثارگری در استان بوشهر به‌صورت رایگان خبر داد و گفت: در سطح استان بوشهر 211 گلزار شهدا ساماندهی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر از جمع‌آوری بیش از 85 هزار آثار شهدا در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: خاطرات 600 نفر از والدین شهدا خاطره نگاری شده است.

وی افزود: پخش 250 برنامه‌های رادیویی ایثارگران و تولید و پخش 60 مورد برنامه تلویزیونی بخشی از کارهای فرهنگی تبلیغی است که انجام‌شده است.

در این مراسم پس از محفل انس با قرآن یکی از مداحان شهرستان دشتی به مولودی‌خوانی پرداخت.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !