شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۳۵ میلیارد ریال برای اجرای تولید متراکم میگو در دیلم سرمایه‌گذاری می‌شود

مدیرکل شیلات استان بوشهر از اجرای طرح تولید متراکم میگو در دیلم خبرداد و گفت: برای اجرای این طرح که سالانه ۱۲۰ تن محصول برداشت می‌شود بخش خصوصی ۳۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری می‌کند.

آخرین اخبار
۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ عباسعلی زنده‌بودی ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات تولید متراکم میگو در دیلم با بیان اینکه استان بوشهر قطب تولید میگوی پرورشی کشور است اظهار داشت: اکنون بیش از 4 هزار 800 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر تحت پوشش پرورش میگو است که سالانه افزون بر 18 هزار تن میگو تولید و صادر می‌شود.

وی افزایش تولید میگو در سطح را یکی از اولویت‌های شبلات استان بوشهر دانست و از آغاز اجرای طرح تولید متراکم میگو  خبرداد و بیان کرد: این طرح در دیلم با همکاری بخش خصوصی عملیات اجرایی آن آغاز شد که نقش مهمی در افزایش پرورش و تولید میگو دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح تولید متراکم میگو در مدت 18 ماه افزود:این طرح در زمینی به مساحت هفت هکتار، با اعتبار 35 میلیارد ریال، در مدت زمان 18 ماه اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح اشتغال‌زایی طرح یاد شده تصریح کرد: طرح تولید متراکم میگو دیلم با توان تولید 120 تن در سال می‌تواند برای دست‌کم هشت نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کند. افزایش تولید، کاهش بروز بیماری‌های واگیر، آلوده نکردن محیط زیست و اشتغال افراد در طول سال از جمله مزایای اجرای طرح تولید متراکم میگو به شمار می‌رود.تسنیم


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !