پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

از پاسخ به دریافت اضافه کار غیر قانونی تا سفر به آلمان/متولی توزیع شیر در مدارس جهاد کشاورزی است

در روزهای گذشته مطالبی در خصوص مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در شبکه های اجتماعی و حقیقی مطرح شد که روز گذشته نشست رسانه ای مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر و پاسخ به پرسش ها و ابهامات در فضاهای حقیقی و مجازی با حضور معاونین و فرهنگیان استان بوشهر برکزار شد.

خبر وسط
۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ در روزهای گذشته مطالبی در خصوص مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر در شبکه های اجتماعی و حقیقی مطرح شد که روز گذشته نشست رسانه ای مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر و پاسخ به پرسش ها و ابهامات در فضاهای حقیقی و مجازی با حضور معاونین و فرهنگیان استان بوشهر برکزار شد.

ناصر کرمی مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مشکل عمده ای که در آموزش و پرورش استان و کشور وجودمعمولا فضای آموزشی، حقوق معلمان است که مطالبه جدی می باشدو این مشکلات سخت افزاری موجب شده است به اهداف اصلی نرسیم.

وی مطرح کرد: برخی مشکلات به دلیل بعد مسافت است و سالهای گذشته به عنوان استان محروم بوده ایم ولی در حال حاضر شرایط تغییر کرده است اما در مرز قرار داریم و در برخی شهرستان ها یا مرکز استان مجبور به استفاده از کلاس های تخریبی استفاده کنیم که حدود 700 کلاس را شامل می شود.

کرمی عنوان کرد: به لحاظ نیروی انسانی در استان بوشهر خروجی بیشتر از ورودی است و امروز نیز با توجه به گذشته در آخر جدول شاخص ها قرار داریم اما رو به رشد هستیم و مستنداتی وجود دارد که در برخی از شاخصه ها نسبت به سال های گذشته پیشرفت داشته ایم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در زمینه شاخصه های آموزش در مقطه ابتدایی به لحاظ پوشش تحصیلی نسبت به میانگین کشوری جلوتر هستیم و در جشنواره دانش آموزان حضور فعال دارند. در مقطع متوسطه به دلیل اینکه برنامه ویژه ای نداشتیم پیشرفتی نداشتیم اما در مقطه متوسه دوم برنامه های طرح تقویت بنیه علمی اجرا شده است که دستاوردهای خوبی موجب شده است. امروز با همکاری مسئولین و مردم در کنکور از جایگاه 22 به 16 رسیده ایم و تلاش می کنیم در نیمه بالای جدول قرار بگیریم.

اضافه کار مدیرکل آموزش و پرورش

وی ابراز کرد: از وقتی معاونت مدیرکل شدم 4 ماه گذشته بود که معاونت پشتیبانی گفت از وزارت خانه چیزی می گیرید که گفتم خیر و پاسخ دادند به حساب شما باید واریز شود. در بسیاری از قسمت ها کار کرده ام اما در قسمت مالی سابقه ای ندارم و بعد از یکسال خبر رسید اضافه کار از دو محل واریز می شود که با پیگیری مشخص شد اضافه کاری را اداره کل واریز می کند و مبلغ وزارت نوعی دیگر است و با ورود بازرسی مشخص شد دو نوع اضافه کاری واریز می شود و افراد دیگیری نیز مانند من به همین شیوه اضافه کار دریافت می کنند. با ورود دستگاه های نظارتی و ارائه مستندات اعلام شد هر چیز از استان به عنوان اضافه کار واریز شده است باید برگردانده شود که طی وام به مبلغ 35 میلیون تومان به حساب وزارت واریز و به خزانه پرداخت شد.

واگذاری هنرستان جابر ابن حیان

کرمی ادامه داد: نامه ای در تیر 94توسط مدیریت برنامه ریزی به آموزش و پرورش زده شده است که بر اساس ماده 28 الحاق اماکن نیمه تمام باید به بخض خصوص واگذار شود که بعد از انجام آگهی مجموعه پلیمر درخواست کننده بود و بعد از نامه به حقوقی و مالی وزارت خانه ارسال شد که پاسخ آن را در نامه ای در سال 96 اعلام کردند که تصمیم به عهده کارگروه استانی است و بعد واگذار شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان کرد: پروژه هنرستان جابر این حیان 8 سال زیر 30% کار متوقف شده بود که بعد از اقدامات کارشناسی برای 12 سال تحت اختیار مجموعه پلیمر قرار گیرد و صبح به صورت غیر انتفاعی و عصر در اختیار مجموعه پلیمر باشد.

سفر به اروپا و آلمان

وی عنوان کرد: پلیمر درخواست تدریس یک ساعت کارآفرینی داشت که با درخواست های مکرر قبول کردم و بعد از پایان ترم متوجه شدیم اسم ما در لیست نیست و دانشگاه اعلام کرد که باید استاد یک ترم تدریس کند و بعد وارد سامانه ما شوید. بعد از این داستان دانشگاه اعلام کرد که سفر به آلمان داریم و سفر با یک هیئت همراه مسئولین استان انجام و کاملا بدون هزینه دولتی بوده است.

واگذاری دبیرستان شهدای هسته ای در بوشهر

کرمی بیان کرد: در زمیان استانداری حسنوند و مدیرکلی خلیل رضایی مصوبه ای انجام شده که دبیرستان شهدای هسته ای با همکاری موزش و پروش و نیروگاه ایجاد شود که این پروژه از سال گذشته روند اجرایی آن انجام شده و به دلیل هزینه های بالا نیروگاه درخواست غیرانتفاعی داشتکه به دلیل اینکه مصوبه بوده است و باید هیئت امنایی باشد و موضوع در شورای آموزش و پروش تصمیم گیری شد و اعلام کردند هیات امنایی یا وابسته به نیروگاه باشد و پروژه تلاش دارند تا مهرماه افتتاح شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: در خصوص تابلویی که نصب شده است هنوز مدرسته به آموزش و پرورش واگذار نشده و باید اداره نوسازی مدارس تایید کند. رئیس نیروگاه طی نامه ای به وزارت خانه اعلام کرد که مانند دیگر مدارس سطح کشور تحت اختیار انرژی اتمی قرار گیرد که پاسخ نامه وزارت خانه دادیم و اعلام کردیم باید بر اساس مصوبه اصلی عمل شود و در حال حاضر که پروژه کم کار شده است و نیروگاه دلیل آن را کمبود بودجه مطرح کرده است.

وی مطرح کرد: سند زمین و تفاهم نامه دبیرستان در اختیار آموزش و پرورش به عنوان مالک اصلی است.

حاشیه خانه معلم شماره 2 بوشهر

کرمی ادامه داد: خانه معلم شماره 2 به دلیل فرسودگی فعالیت بازسازی با مدیریت مرکز خانه معلم شماره 1 انجام و با حضور معاون وزیر افتتاح شد. مبلغ هزینه کرد حدود 1.5 میلیارد تومان بود که به تایید کارشناس رسیده است و مرکز که در ماه 2 میلیون تومان درآمد نداشت در حال حاضر باید ماهیانه 20 میلیون تومان درآمد تحویل آموزش و پرورش دهد. با هماهنگی استان و وزارت خانه بازسازی سایر نقاط مرکز شماره 2 و فضاسازی انجام شد. 430 میلیون برای کف سالن، 390 میلیون تجهیز خانه شماره 1 و 640 میلیون بابت تجهیزات سرمایشی و گرمایشی که در مجموع فعالیت بازسازی 2 میلیارد و 900 میلیون بوده است و به نهادهای نظارتیمستندات ارائه شده است.

وی گفت: بسته های حمایتی دانش آموزان هستند که زا مدرسه های دولتی به مدرسه های غیردولتی داده می شود که در رسوتای بوشکان شهرستان دشتستان و گناوه این اقدام انجام شده است.

واگذاری مسئولیت

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان کرد: موضوعاتی که مطرح شد بعد از چندین ماه جمع آوری شده است و امروز حاضر به پاسخگویی شدم و هر لحظه آمادگی دارم مسئولیت را به فرد دیگری واگذار کنم و آمادگی دارم در هر کلاس درس کار خود را ادامه دهم. پیشنهاداتی از معاون وزیر داشتم که صلاح میدانم بعد از 3.5 سال جا به جایی صورت گیرد مناسب باشد.

کرمی گفت: مطالبات 152 میلیارد تومانی بازنشستگان پرداخت نشده است. اینکه دست مدیران مدارس در جیب مردم است غیر قابل انکار است که این هم به دلیل کمبود بودجه لازم است و امسال نزدیک به 450 میلیون تومان به استان اختصاص داده اند و به مدیران مدارس اعلام کرده اند به اجبار از مردم پول دیافت نشود.

تغییر مدیر آموزش و پرورش دشتی

وی ادامه داد: به آقای روحانی ارادت دارم و در جلسه ای که با نماینده مجلس داشتم گفتم که اگر ضعیف است باید تغییر کند و اگر مناسب است در سمت خود باقی بماند و با حضور نماینده آموزش و پرورش و نماینده مجلس وی مورد ارزیابی قرار گرفت. اختلاف نظرهایی در استان وجود داشت که بعد از بازرسی وزارت خانه که در مناطق حضور داشتند و نتیجه متوسط اعلام شد و به دلیل نزدیک شدن انتخابات عزل و نصب ها متوقف شد و در دولت جدید با توجه به  استعفای مدیر خورموج و پیگیری نماینده مجلس و وزارت خانه فرد جدید به پیشنهاد فرماندار معرفی و روند تاییدها انجام شد و بعد از آن انتصاب انجام شد.

وی ادامه داد: 9 هزار معلم  و 1400 کارمند داریم که در مواقع لزوم جابه جایی صورت می گیرد اما امکان ندارد کلاس درس بدون معلم باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: بنا بر مصوبه وزارت آموزش و پرورش اعلام شده که باید مشق شب کم و در برخی مقاطع قطع شود اما گاهی اوقات انجام می شود.

وی مطرح کرد: متولی توزیع شیر در مدرسه ها نیستیم و جهاد کشاورزی متولی آن است و در توزیع شیر همکاری داریم.

 

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !