سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۱.۵ میلیاردریال بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند بوشهری توزیع شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با اشاره به بهره‌مندی ۲۵۰۰ دانش آموزان بی‌بضاعت استان از بسته تحصیلی گفت: در آغاز سال تحصیلی ۱.۵ میلیارد ریال بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند بوشهری توزیع شد.

آخرین اخبار
۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیل‌پور ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت دهه وقف اظهار داشت: هر ساله دهه وقف از 27 ماه صفر برگزار و در این دهه برنامه‌های مختلفی در حوزه نشر فرهنگ وقف ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه 600 نیت در حوزه وقف وجود دارد افزود: استان بوشهر در حوزه موقوفات دارای ویژه‌ای است چراکه 300 موقوفه با 7 هزار رقبه در این استان ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر با بیان اینکه برخی موقوفات منفعتی، انتفاعی، درآمدزا و بخشی هم بدون درآمد هستند خاطر‌نشان کرد: از 300 موقوفه استان بوشهر 148 موقوفه آن منفعتی است و از 7 هزار رقبه این استان 3 هزار و 350 رقبه آن درآمدزا هستند.

اسماعیل‌پور از وجود 405 بقاع متبرکه در استان خبرداد و بیان کرد: از این بقاع متبرک 50 درصد آن درآمدزا و مابقی فاقد درآمد است.

وی، با بیان اینکه موقوفات براساس و در راستای نیات واقفان فعالیت می‌کند گفت: روضه خوانی، تبیین فرهنگ عاشورا، ترویج حماسه حسینی، حل مشکلات فقرا، دانش آموزان و زوج‌های جوان از جمله نیات واقفان استان بوشهر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر از توزیع بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند خبرداد و تصریح کرد: پس از شناسایی  2500 دانش آموزان بی‌بضاعت استان 1.5 میلیارد ریال بسته تحصیلی بین آنان از سوی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه  توزیع شد.

اسماعیل‌پور پرداخت کمک هزینه  برای تامین جهیزیه زوج‌های جوان را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: همزمان با سالروز پیوند زناشویی امیرمومنان حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) 28 میلیون تومان بین 14 زوج جوان بوشهری برای کمک هزینه خرید لوازم منزل توزیع و به 100 زوج دیگر کارت هدیه 100 هزار تومانی اهدا شد.

وی با اشاره به نقش اداره کل اوقاف و امور خیریه در برنامه اربعین حسینی افزود: با استقرار موکب این اداره کل در مرز شلمچه روزانه به 13 هزار زائر اربعین حسینی پذیرایی و خدمات رسانی شد.تسنیم


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !