چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

از خیمه گاه حضرت قاسم بن الحسن (ع) رونمایی شد

مراسم رونمایی از نیم ضریح خیمه گاه حضرت قاسم بن الحسن (ع) در مرکز شهرستان دشتستان با حضور پرشور مردم برازجان و با حضور مسئولین استان و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

خبر وسط
۰۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ مراسم رونمایی از نیم ضریح خیمه گاه حضرت قاسم بن الحسن (ع) در مرکز شهرستان دشتستان با حضور پرشور مردم برازجان و با حضور مسئولین استان و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

نیم ضریح خیمه گاه حضرت قاسم بن الحسن پس از قریب به دو سال با کمک های مردمی توسط عتبات عالیات شهرستان دشتستان ساخته شده است و این نیم ضریح پس از رونمایی از نیم ضریح خیمه گاه امام حسین (ع) در روزهای آتی در بوشهر جهت بازدید و تبرک مردم  طی یک کاروان در سراسر استان به حرکت در خواهد آمد.

مراسم رونمایی از نیم ضریح خیمه گاه امام حسین (ع) متعاقبا اعلام خواهد شد.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده مقام معظم رهبری در استان در مراسم رونمایی از ضریح خیمه‌گاه حضرت قاسم بن‌الحسن (ع)، گفت:  مردم دین‌دار و ولایت‌مدار دشتستانی در آن زمان در کنار حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) نبوده‌اند اما امروز این چنین در ساخت ضریح خیمه‌گاه عزیزش قاسم بن الحسن(ع) مشارکت می‌کنند.

امام جمعه بوشهر بیان کرد: مردم دشتستان با تمام عشق و ایمان و در فضای آکنده از محبت به اهل بیت(ع)  خدمت می‌کنند و این پیام دارد که اگر در کربلا نبودیم حالا کربلایی و حسینی و با تمام وجود رهرو سید و سالار شهیدان هستیم.

صفایی بوشهری افزود: این خیمه‌گاه نمادی است برای گواه و شهادت در تاریخ که مردم استان بوشهر و دشتستان اگر در سال 61 هجری نیز بودند در کنار امام حسین(ع) می‌ماندند چنان که همین حالا در کنار امام حسین(ع) هستند.

امام جمعه بوشهر افزود: خدمت به اهل بیت(ع) از اهمیت بسیار زیادی در زندگی دنیوی و اخروی برخوردار است و کسی که به اهل بیت(ع) خدمت کند تاثیر آن را در این دنیا و در آخرت می‌بیند.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: این افتخار استان بوشهر است که چنین ولایی می‌اندیشد و در صحنه هستند.

صفایی بوشهری مشارکت همه جانبه در ساخت ضریح خیمه گاه حضرت قاسم(ع) را افتخاری برای مردم دشتستان دانست و گفت: این کارنامه افتخار حسینی دشتستان است و این ضریح هدیه به امام حسن مجتبی(ع)، حضرت قاسم(ع)، حضرت سید الشهدا(ع) و حضرت ابوالفضل العباس(ع) است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه این کار شما و هدیه دشتستان در طول تاریخ  ماندگار است افزود: سال‌ها به نام مردم دشتستان این خیمه‌گاه جلوه‌گری می‌کند و تمام زائران کربلا این خیمه‌گاه را زیارت می‌کنند و شما مردم ولایت‌مدار دشتستان ثواب می‌برید./انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !