سه شنبه ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

خدمات سلامت در استان بوشهر گسترش یابد/ لزوم پرداخت مطالبات بیمه

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه خدمات بخش سلامت برای رفاه بیشتر مردم استان، گفت: خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان استان بوشهر گسترش یابد.

آخرین اخبار
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 عبدالکریم گراوند عصر شنبه در نشست با مسئولان بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی تحول بزرگی در ارائه خدمات ایجاد کرده است و توسعه بخش سلامت از جمله این اقدامات بوده است.

وی با اشاره به تاثیر توسعه خدمات سلامت در رفاه و آسایش زندگی مردم خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت قدم‌های مهمی برای کاهش هزینه‌های درمانی مردم برداشته شده است.

استاندار بوشهر ادامه داد: از برنامه‌های اجرایی در حوزه سلامت می‌توان به ارتقای سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان، رفع همپوشانی بیمه‌ای و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده در قالب بیمه سلامت اشاره کرد.

وی با تاکید بر لزوم پرداخت به موقع هزینه‌های موسسات درمانی و بیمارستان‌ها تصریح کرد: حوزه سلامت شهروندان از زیرساخت‌های مهم توسعه و پیشرفت است که باید برای رفاه بیشتر مردم به این مهم توجه ویژه شود.

لزوم پرداخت مطالبات بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: در استان بوشهر ۴۸۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۸۰ درصد بیمه‌شدگان به صورت رایگان بیمه شدند و ۲۰ درصد نیز با مشارکت دولت تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

پرویز رمضانی با اشاره به افزایش چهار برابری هزینه درمانی افراد تحت پوشش بیمه سلامت خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، هزینه درمانی از جیب مردم کاهش یافته است.

وی خواستار تامین مطالبات بیمه سلامت استان بوشهر از سوی دستگاه‌های اجرایی شد و افزود: ۱۰ میلیارد تومان مطالبات داریم که ۵.۵ میلیارد تومان آن مربوط به شش ماه نخست امسال است و مابقی مربوط به سال ۹۵ و ۹۶ است.مهر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !