پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جاده بوشهر – دیر حادثه‌خیز است/ارادت مردم به امام حسین کم نمی‌شود

تاکید بر لزوم بهسازی مسیر ساحلی بوشهر - دیر، حضور گسترده مردم در راهپیمایی اربعین و لزوم برخورد با مسئولان فاسد از مسائل مهم مطرح شده در نماز جمعه دیر، دلوار و آبدان بود.

آخرین اخبار
۲۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش  سپاس، حجت الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه دلوار ‏با اشاره به اجتماع عظیم اربعین حسینی اظهار داشت: حماسه ده‌ها میلیونی اربعین نمایش عظیمی از قدرت جهان اسلام و تشیع است و بستری مناسب برای معرفی تفکر شیعه و اهداف سید الشهداء به جهانیان است.

وی اضافه کرد: اجتماع اربعین حسینی موهبت و لطف الهی است که خداوند اراده فرموده تا نشان دهد که کشتی نجات امام حسین(ع) با سرعت بیشتری به‌سوی ساحل نجات حرکت می‌کند. راهپیمایی اربعین، وحدت بخش جوامع مسلمین و تقویت روح همدلی و اخوت اسلامی به‌ ویژه بین مردم عراق و ایران است.

امام جمعه دلوار با بیان اینکه یکی از برکات اجتماع اربعین ایجاد همدلی میان ملت‌ها حول محور سیدالشهداست، افزود: وقتی مردمی با گردآمدن حول محبت امام حسین(ع) می‌توانند چنین عظمتی را بیافرینند و چنین اجتماع بزرگ چندین میلیونی بصورت کاملا خودجوش و مردمی خلق کنند قطعا این اجتماع عظیم منشا وحدت و برادری بین امت اسلام خواهد شد و البته در سایه این وحدت امت اسلامی می توانند به اهداف بالا و والای خود دست یابند.

وی بیان کرد: این حماسه بی نظیر و عظیم و وحدت امت اسلام آن هم با محوریت شیعه مورد غضب دشمنان و خار چشم استکبار جهانی است برای همین هم از ماه‌ها قبل با جنگ روانی و رسانه بیخیال خود به دنبال کم رنگ کردن این حضور و حماسه عظیم بودند که همه محاسبات آنان خام و بی اساس بود.

زاهددوست بیان کرد: مردم مومن و محبان اهل بیت عصمت و طهارت با وجود تنگناهای اقتصادی و مشکلات و گرانی‌ها اما ذره‌ای از محبت و ارادتشات به سیدالشهداء (ع) کاسته نخواهد شد و به فضل الهی و در سایه الطاف و عنایت خود سیدالشهدا علیه السلام اربعین امسال حماسی‌تر و باشکوه‌تر از سال‌های قبل با حضور ده‌ها میلیونی عاشقان ابی عبدالله(ع)برگزار خواهد شد.

وی با قدردانی از مشارکت و همکاری مردم شهر و بخش دلوار در برپایی موکب سیدالشهداء فرزندان شهید رئیسعلی دلواری و خادمان موکب و همه کسانی که در برپایی این مکان مقدس همکاری و مشارکت کرده‌اند گفت: این موکب که به صورت کاملا خودجوش و مردمی برپا شده و خادمان آن نمایندگان شایسته ای برای استان بوشهر و بخش دلوار جهت خدمتگذاری به زائران اربعین سیدالشهدا خواهند بود.

امام جمعه دلوار با اشاره به طولانی شدن مدت زمان سرپرستی در فرمانداری خاطرنشان کرد: طولانی شدن مدت زمان سرپرستی فرمانداری در شهرستان تنگستان به صلاح مردم و دولت نیست چرا که به صورت طبیعی سرپرست، اختیارات فرماندار را ندارد و ممکن است سبب پایمال شدن حقی از مردم شود و جلوی رشد و پیشرفت شهرستان را بگیرد.

وی اظهار داشت: شهرستان تنگستان مهمترین و استراتژیک ترین شهرستان استان بوشهر است و نباید روزگارش به جایی برسد که حدود یکسال بصورت بلاتکلیف فقط با سرپرست اداره شود.

زاهددوست تصریح کرد: سوال بنده این است که در میان این همه افراد متعهد و مدیر در بدنه وزارت کشور آیا بعد از حدود یکسال گزینه ای شایسته برای تصدی فرمانداری در شهرستان تنگستان پیدا نشده است؟ چرا وضعیت فرمانداری تنگستان تعیین تکلیف نشده است؛ مردم عدم انتصاب فرماندار و بلاتکلیف ماندن شهرستان را بی توجهی دولت به مشکلات و گرفتاری های خودشان تلقی میکنند، لذا مسئولین امر باید پاسخگوی این موضوع باشند.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب راه ساحلی و این سازی مسیر بوشهر به دیر، تصریح کرد: لازم می دانم از تریبون مقدس نماز جمعه باز گو کننده مطالبه به حق  مردم شریف منطقه و ناله‌های جانسوز مادران داغدار این دیار باشم، البته اگر گوشی شنوایی وجود داشته باشد.

امام جمعه دلوار افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی مردم بخش ما تکمیل پروژه راه بوشهر به دیر  بوده که در طول این مدت جان شیرین  تعدادی از عزیزان ما را گرفته، خانواده های بسیاری را داغدار کرده وخسارت های جبران ناپذیری را به مردم ما وارده کرده است.

وی گفت: متاسفانه این راه به دلیل کم عرض بودن و فاقد استانداردهای لازم همواره پرخطر و به تعبیری به قتلگاهی برای مردم تبدیل شده و ما بارها و بارها شاهد به حوادث تلخ و جبران ناپذیر جلوی چشمان خود هستیم، اما مسئولان امر توجه لازم را ندارند.

زاهددوست اظهار داشت: البته مدیرکل راهداری توجه و پیگیری لازم را دارند اما این پروژه نیازمند توجه و اعتبارات ملی است که امیدوارم با پیگیری استاندار، نماینده مردم منطقه در مجلس و مسئولان دست اندرکار و تزریق اعتبارات در زمان مناسب اهتمام ویژه اعمال کنند تا این مشکل اساسی و دغدغه عمومی مردم منطقه مرتفع شود و زمینه استفاده از راه ایمن و بی خطر برای مردم عزیز ما فراهم شود.

لزوم مجازات مسئولین خائن

حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد در خطبه های این هفته آبدان با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نخبگان جوان اظهار داشت:: تاثیر این نخبگان در برنامه ریزی برای کشور بسیار بالا است. تبدیل اقتصادی به اقتصاد دانش پایه به کمک جوانان امکان پذیر است.

وی اضافه کرد: پیشرفت علمی کشور که یکی از نیازهای قطعی ماست؛ به حدی که مرزهای علم و دانش دنیا را بشکنند. عده ای در گذشته چیزهایی را کشف کرده اند، نباید به این اکتفا شود. چرا مقداری جریان پیشرفت علم متوقف شده است.

امام جمعه آبدان ادامه داد: دشمن از قدرت علمی هسته‌ای ما ترسیده بود، نمی‌خواهد ما قدرت داشته باشیم. پس از برجام و خروج آمریکا رهبری فرمودند که اروپایی ها هم مانند آمریکا هستند اما رییس جمهور با اروپا ادامه دادند. نگاه به غرب به جز منت کشیدن و کوچک شدن اثری ندارد. رهبری چه بگوید دیگر، چرا اینقدر ما معطل شدیم؟ آقای واعظی می گوید: همکاری ما با اروپا در حال گسترش است در صورتی که رهبری می فرماید این ارتباط را قطع کنید.

وی گفت: اگر بخواهیم از مدیران با کفایت و بی کفایت را مثال بزنیم، خودرو و موشک را ببینید. مدیریت موشک با رهبری است و مدیریت خودرو با دولت است. نخبگانی داریم که می تواند صنعت خودرو را متحول کنند. چرا نمی گذارند این تحول رخ دهد. برخی مانع از پیشرفت هم می شوند.

حمیدی‌نژاد با بیان اینکه نظام سلطه می‌خواهد همه قدرت در دست خودش باشد و هرجا که دانشمندی در هر کشوری که با امریکا نیست را به طریقی حذف می‌کنند افزود: نخبه باید به اسلامی بودن و ایرانی بودنش افتخار کند. نخبه در عدالت خواهی مسئولیت دارد، و با بی عدالتی مبارزه کند. وقتی حقوق های نجومی پیش می آید باید نخبگان اعتراض کند.

وی گفت: وقتی رهبری فریاد می کشد که اگر نخبگان همراهی کنند دولت مجبور به برخورد با آن می‌شود. باید مانند عمار روشنگری کرد. عمار کسی بود که جزء هفت نفر اول مسلمانان بود، از روز اول تا شهادتش لحظه ای کوتاهی نکرد و روشنگری می نمود. در فتنه ۸۸ فریاد امام بلند شد که فرمود: این عمار؟ به علت سکوت عمارهای این فتنه رخ داد. البته کسانی هستند که عمارهای برای آنها خطرناک هستند و دهان عمارها را می بندند و زندانی می کنند. رهبری از نخبگان می خواهد که همه عمار شوند.

امام جمعه آبدان با بیان اینکه ما نباید اجازه دهیم مسئولی به راحتی از بیت المال سو استفاده کند افزود: به فرموده رهبری، دشمن می خواهد تصویر غلطی از کشور نشان دهد. در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی قرار داریم، با وجود سختی‌های زیادی که داشتیم پیشرفت‌هایی فراوانی هم داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: در سالی که آمریکا می‌گوید ایرانی تا چند صباحی بیشتر نیست، امام ما دستور به بازبینی سند الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی را برای ۵۰ سال آینده می‌دهد، ایران اسلامی تا ابد خواهند ایستاد و قطعا ابرقدرت دنیا خواهد شد.

امام جمعه آبدان اضافه کرد: دشمن این را نمی خواهد و افرادی که مرعوب دشمن هستند تز دشمن را اجرا می کنند. فتوای همه مراجع این است که حضور بانوان برای تماشای فوتبال ممنوع است ولی برخی در کشور و دشمن دوباره این موضوع را مطرح می کند. باید فریاد بزنیم، قوه قضاییه اعلام موضع کرده، مردم هم پشت سر این قوه هستند، مسئولین خائن باید مجازات شوند.

قتل خاشاقچی رسوایی بزرگ سیاسی آل سعود بود

حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نمازجمعه امروز بندر دیر با بیان اینکه پیاده روی اربعین نماد عشق و دلدادگی مردم به امام حسین(ع) اظهار داشت: از آنجایی که سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین(ع) فدایی اسلام است مردم او را دوست دارند.

وی عنوان کرد: دشمنان که در بعد نظامی و نرم افزاری شکست خورده اند بدنبال انعکاس چهره ای دروغین از ایران اسلامی به جهانیان بویژه مردم خودمان هستند.

امام جمعه دیر افزود: اقدامات تروریستی اخیر در اهواز و ربودن مرزبانان ما از نظر نظامی هیچ ارزشی ندارد اما نیروهای مسلح و مرزبانان ما باید بیدار باشند و به هیچ کس اعتماد نکنند.

وی بیان کرد: دشمن ظرفیت های عظیم کشور ما را نمی بیند و با استفاده از برخی مشکلات بدنبال نشان دادن چهره ای شکست خورده از ایران است.

حسینی ادامه داد: وجود نخبگان و نیروهای بسیجی که در تمامی عرصه های فرهنگی و علمی و غیره نقش آفرینی می کنند از ظرفیت های بزرگ ماست.

وی گفت: اعتراضات صنفی در همه کشورها وجود دارد اما دشمن بدنبال بزرگنمایی این مسائل است البته مسئولین هم باید قبل از اینکه مردم به خیابان بیایند مشکلات را حل کنند.

خطیب جمعه دیر افزود: دشمنان حرکت عظیم پیاده روی اربعین حسینی و حضور میلیونی جوانان در این همایش بزرگ را منعکس نمی کنند اما با نشان دادن یک کار خلاف این گونه وانمود می کنند که نسل جوان از اسلام بریده اند که این دیدگاه غلط است.

وی ییان داشت:ابلاغ سند جامع تمدن نوین اسلامی از سوی مقام معظم رهبری امید دشمن را به یأس تبدیل کرد و امیدواری در مردم کشورمان بوجود آورد و اعتماد ایشان به نخبگان را نشان داد.

حسینی با تأکید براینکه صادرات در کاهش وابستگی به نفت، ایجاد اشتغال و توسعه کشور نقش بی نظیری دارد، تصریح کرد: محصولاتی که جزء نیازهای مهم کشور است و در صورت صادرات آنها مشکلاتی برای مردم ایجاد می کند باید توازن رعایت شود.

وی در رابطه با سالروز دستیابی ایران به غنی سازی ۲۰ درصدی اورانیوم گفت: علی رغم تحریم ها جوانان ودانشمندان ایران اسلامی توانستند با تکیه بر توان داخلی به این مهم دست یابند.

امام جمعه دیر اضافه کرد: آمریکایی ها شخصیت دوگانه ای دارند چرا که ازطرفی ما را به پیوستن به کنوانسیون های مختلف دعوت می کنند تا روابط بانکی برقرار شود از دیگر سو تحریم های جدیدی را وضع می کنند.

حسینی با اشاره به لزوم برنامه ریزی در هر کاری خاطرنشان کرد: هر برنامه ریزی نیازمند اطلاعات دقیق و بروز است.

وی یاد آور شد: قتل خاشاقچی روزنامه نگار عربستانی از یک سو رسوایی بزرگ سیاسی برای آل سعود بود و همه فهمیدند که جنایات و اقدامات تروریستی در عراق و سوریه از سوی چه کسانی ترتیب داده می شود.

خطیب جمعه دیر با اعلام اینکه آمریکایی ها با سکوت اولیه خود در این قضیه بدنبال گرفتن باج از سعودی ها هستند افزود: ورشکستی بورس و کاهش ارزش ریال عربستان و امتناع برخی کشورها از حضور در نشست بزرگ اقتصادی در این کشور از تبعات این اقدام بود.مهر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !