پنج شنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۱۵ هزار ویزای اربعین در استان بوشهر صادر شد

مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر با اشاره به استقرار دفتر کنسولگری موقت عراق در بوشهر گفت: این دفتر تاکنون ۱۵ هزار روادید اربعین حسینی برای زائران استان بوشهر صادر کرده است.

آخرین اخبار
۲۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

عبدالرسول رنجبر  با بیان اینکه دفترکنسولی موقت  عراق در بوشهر مستقر شده است اظهار داشت: برای فراهم شدن  رفاه حال زائران حسینی برای شرکت در مراسم اربعین حسینی دفترکنسولی موقت  عراق برای صدور روادیداربعین در بوشهر مستقر شده است.

وی، هزینه صدور روادید را 254 هزار تومان برای هر نفر دانست و تصریح کرد: روادید از زمان ثبت نام و طی فرایند اداری حدود 72 ساعت صادر می‌‌شود.

مدیرکل حج و زیارت استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون 24 هزار نفر مردم استان بوشهر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی ثبت نام کرده‌اند گفت: از این تعداد مدارک 15 هزار نفر تکمیل و  ویزای آنها صادر شده است.

رنجبر با بیان اینکه ویزای اربعین حسینی تا 48 ساعت قبل برگزاری مراسم صادر می‌شود خاطر نشان کرد: تعداد ثبت نام کنندگان از استان نسبت به سال قبل افزایش دارد چراکه سال قبل در مجموع 17 هزار نفر اعزام شدند ولی امسال تاکنون 24 هزار نفر برای حضور در حماسه عظیم راهپیمایی اربعین در کربلا ثبت نام کرده‌اند که روبه افزایش است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر نیز با قدردانی از تلاش مدیریت حج و زیارت استان و استقرار اعضای کنسولی عراق در استان بوشهر افزود:دفترکنسولی موقت  عراق صدور ویزا مراسم اربعین حسینی در بوشهر را آغاز کرده‌اند که خدمات آنان قابل تقدیر است.

مجید خورشیدی با بیان اینکه مردم استان بوشهر توجه ویژه‌ای به مراسم عاشورا و اربعین حسینی دارند تصریح کرد: افزایش ثبت نام زائران استان بوشهر نسبت به سال قبل نشان از  دلدادگی مردم این استان به ائمه اطهار(ع) و اربعین حسینی است.

وی همکاری و تعامل مسئولان عراقی در استقرار هیئت کنسولی در بوشهر را ستود و افزود: در راستای رفاه مردم و  تسهیل برای حضور مردم در مراسم اربعین حسینی، همکاری مسئولان عراقی در این زمینه قابل تقدیر است.تسنیم


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !