شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

۴۱۰ میلیارد تومان کالای قاچاق توسط دریابانی استان بوشهر کشف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: در یکسال گذشته بیش از ۴۱۰ میلیارد تومان کالای قاچاق توسط دریابانی استان بوشهر کشف شد.

آخرین اخبار
۱۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 سردار ولی‌الله رضایی‌نژاد ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر نقش مهم امنیت در زیرساخت توسعه و پیشرفت اظهار داشت: وجود امنیت در جامعه، مولفه‌های توسعه و پیشرفت جامعه را فراهم می‌کند که یکی از ماموریت‌های دریابانی تحقق امنیت پایدار است.

وی با اشاره به برقراری امنیت پایدار در استان بوشهر افزود: مردم ساحل‌نشین استان بوشهر در تقویت امنیت مرز ساحلی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که از  تعامل آنان با دریابانی قدردانی می‌شود.

فرمانده دریابانی استان بوشهر از برگزاری برنامه‌های ویژه دریابانی در هفته ناجا خبرداد و افزود:دریابانی استان بوشهر در این هفته بیش از 150 برنامه تدوین و اجرایی کرد که سرکشی از خانواده معظم شهدا، افتتاح سالن ورزشی، بهسازی مدارس مناطق محروم، غبارروبی مزار مطهر شهدا و اعزام پزشکان به نقاط مختلف استان از آن جمله است.

سردار رضایی‌نژاد با بیان اینکه عمده معیشت مردم ساحل نشین استان بوشهر به دریا و ساحل مرتبط است گفت: حمایت از فعالیت ساحل نشینان  در اولویت برنامه‌های دریابانی قرار دارد.

وی با تاکید بر مقابله با قاچاق افزود: تردد شناورهای سنتی در سواحل استان بوشهر 60 درصد کاهش یافته است و این در حالی است که کشف قاچاق سوخت در استان افزایش 75 درصدی دارد.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به کشف 494 هزار و 780 لیتر سوخت قاچاق  توسط دریابانی استان بوشهر خاطر نشان کرد: شناورهایی که اقدام به  قاچاق سوخت کنند ضمن برخورد قاطع با آنان، تردد شناورهای حامل کالا و سوخت قاچاق در دریا ممنوع می‌شود.

سردار رضایی‌نژاد از کشف مواد مخدر در حوزه دریا خبرداد و تصریح کرد: فروش و حمل مواد مخدر از خشکی به دریا تغییر جهت داده که در این راستا در یکسال گذشته 3 تن مواد مخدر در استان بوشهر  توسط دریابانی استان بوشهر کشف و شناورهای متخلف توقیف شده است.

وی، با اشاره به کاهش کشف قاچاق سیگار در یکسال گذشته بیان کرد: در این مدت کشف قاچاق سیگار 94 درصد و قرص و مواد نیروزا 78 درصد کاهش یافته است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر از کشف تلفن همراه و تبلت قاچاق خبرداد و بیان کرد: در یکسال گذشته 168 هزار و 960 دستگاه انواع گوشی تلفن همراه و تبلت قاچاق  توسط دریابانی استان بوشهر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن 143 درصد افزایش دارد.

سردار رضایی‌نژاد به کشف خودرو خارجی اشاره کرد و گفت: در حالیکه در سال قبل هیچ خودرو خارجی قاچاق درآبهای استان بوشهر کشف نشده بود ولی در یکسال اخیر 10 دستگاه  خودرو خارجی کشف و  به همراه متهمان تحویل مقامات قضایی استان شد.

وی با بیان اینکه توجه ویژه‌ای به ارائه خدمات لازم به مرزنشینان می‌شود تصریح کرد: دریابانی ضمن استیفای حقوق دولت با تمام توان از حقوق مرزنشینان و فعالیت قانونمند دریانوردی برای تامین معیشت ساحل نشینان دفاع می‌کند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر با اشاره به افزایش تجهیزات دریابانی در بخش شناوری و دیگر امکانات افزود: دریابانان این استان شبانه‌روز و در سخت‌ترین شرایط جوی برای حفظ و حراست از مرزها تلاش می‌کنند و با تمام توان از تجاوز به خاک کشورمان جلوگیری می‌کنند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !