شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کاهش نفت صادراتی ایران در بازار را جبران می کنیم

محمد بن سلمان گفت کشورش به خواست آمریکا کمبود نفت صادراتی ایران در بازار را با تولید بیشتر خود و کمک گرفتن از همپیمانان ریاض جبران می کند.

آخرین اخبار
۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

در حالی که رئیس جمهور آمریکا صراحتا می گوید ریاض باید برای تامین امنیت خود به واشنگتن پول بپردازد، ولیعهد سعودی در مصاحبه با خبرگزاری بلومبرگ گفت: ما با پولمان از ایالات متحده آمریکا تسلیحات می خریم ولی در برابر امنیت مان هیچ پولی پرداخت نخواهیم کرد.

محمد بن سلمان در واکنش به اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه عربستان بدون حمایت آمریکا دو هفته هم دوام نمی آورد، افزود: عاشق کار با ترامپ هستیم!.

ولیعهد سعودی ادامه داد: باید قبول کرد که دوستان چیزهای خوب و بد درباره ما می‌گویند. شما نمی‌توانید دوستانی داشته باشید که ۱۰۰ درصد چیزهای خوبی درباره شما بگویند. این ماجرا حتی درون خانواده‌ها هم صادق است. همیشه سوءتفاهم‌هایی وجود دارد و ما این مورد را هم در همین دسته طبقه‌بندی می‌کنیم.

وی همچنین مدعی شد: ما دستاوردهای زیادی در سوریه و در جنگ با تروریسم و افراط گرایی داشتیم و با هم برای متوقف کردن تحرکات منفی ایران تلاش می کنیم.

ولیعهد سعودی در خصوص ناپدید شدن «جمال خاشقجی» معارض سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول هم گفت که حاضر است اجازه ورود نیروهای امنیتی ترکیه به کنسولگری و تفتیش این مکان را صادر کند.

ولیعهد عربستان با اعلام اینکه کشورش در حال حاضر ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت در روز تولید می کند و اگر بازار نیاز داشته باشد می تواند یک میلیون و سیصد هزار بشکه دیگر هم تولید کند، افزود که عربستان می تواند با سرمایه گذاری بیشتر ۱۲ میلیون بشکه نفت در روز تولید کند و همچنین متحدان ما ظرفیت تولید نفت مازاد دارند.

وی همچنین افزود: قیمت بالای نفت در ماه گذشته میلادی بیشتر به خاطر رخدادهای کانادا، مکزیک، لیبی، ونزوئلا و دیگر کشورها بود نه به خاطر ایران.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !