چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

صدور 20هزار و 426 سند تک‌برگ ملک در استان

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان بوشهر گفت: در نیمه نخست امسال برای 20 هزار و 426 ملک در این استان سند تگ برگ (کاداستری)صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد رشد نشان می دهد.

آخرین اخبار
۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 اصغر پیرهادی در گفت وگو با ایرنا افزود: یکی از اولویت‌های اصلی این اداره کل در سال جاری افزایش صدور اسناد تک برگ و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ ای به اسناد کاداستری تک برگ است.

وی اظهار داشت: در هر روز کاری به طور میانگین 173 سند مالکیت تک برگ در ادارات ثبت اسناد و املاک استان بوشهر صادر می شود که با توجه به کمبود نیروی انسانی صدور این تعداد اسناد مالکیت بسیار چشمگیر است.

پیرهادی افزود: ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان‌های بوشهر آماده دریافت تقاضای شهروندان در مورد تعویض اسناد مالکیت هستند و دارندگان اسناد مالکیت می‌توانند با مراجعه به دفاتر اسناد رسمی سطح استان نسبت به تعویض اسناد مالکیت خود و تبدیل آن به سند کاداستری اقدام کنند.

وی یادآور شد: براساس برآوردها در زمان حاضر 250 تا 300 هزار سند دفترچه ای املاک در دست مردم این استان است که باید به سند تک برگ تبدیل شود.

پیرهادی بیان کرد: طبق قانون سال 1398 اعتبار سندهای دفترچه ای به پایان می رسد و مردم باید هرچه زودتر نسبت به تبدیل سندهای قدیمی به سند تک برگ اقدام کنند.

وی بیان کرد: سال گذشته 50 هزار سند دفترچه ای در استان بوشهر به تک برگ تبدیل شد و انتظار می رود امسال نیز 50 هزار سند تک برگ صادر شود.

پیرهادی ادامه داد: براساس برنامه ریزی های انجام شده تلاش می شود تا پایان سال 98، بیش از 80 درصد سندهای دفترچه ای استان به سند تک برگ تبدیل شود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !