شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نفت با تحریم ایران به ۱۰۰ دلار می‌رسد

با اجرا شدن تحریم‌های نفتی ایران در ۴ نوامبر و کم شدن نفت بازار، قیمت نفت در اوایل سال ۲۰۱۹ به ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رسد.

آخرین اخبار
۰۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 به نقل از رویترز، شرکت‌های تجاری ترافیگورا و مرکوریا در کنفرانس آسیا پسفیک پترولیوم پیش‌بینی کردند قیمت نفت در پایان امسال یا اوایل سال ۲۰۱۹ به علت تحریم‌های ایران به ۱۰۰ دلار در هر بشکه برسد.

دنیل جائگی، رئیس بازرگانی کالاهای اساسی «مرکوریا انرژی تردینگ» گفت در نتیجه تحریم‌های آمریکا علیه ایران تا پایان سه ماهه چهارم امسال، تقریبا روزانه ۲ میلیون بشکه نفت ایران از بازار کم می‌شود و این امر قیمت نفت را احتمالا به ۱۰۰ دلار در هر بشکه می‌رساند.

جائگی افزود: «ما در شُرف یک بی‌ثباتی چشمگیر در سه ماهه ۲۰۱۸ هستند و این به شدت و مدت تحریم‌های ایران بستگی دارد؛ بازار به راحتی یک واکنش دقیق در رابطه با عرضه برای ۲ میلیون بشکه نفت در روز که بازار نفت ناپدید می‌شود، ندارد.»

واشنگتن قبلا تحریم‌های مالی علیه ایران اعمال کرده و در نظر دارد در ۴ نوامبر صادرات نفت این کشور را هدف بگیرد.

بن لاکوک، معاون تریفیگورا گفت با کم شدن عرضه در بازار قیمت نفت خام می‌تواند تا کریسمس به ۹۰ دلار در هر بشکه و ۱۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹ برسد.

بانک جی پی مورگان در آخرین گزارش چشم‌انداز بازار گفت: با توجه به اجرای تحریم‌های آمریکا علیه ایران، سومین تولیدکننده نفت اوپک، از ۴ نوامبر، احتمالا قیمت نفت در ماه‌های آینده به ۹۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید.

این بانک پیش‌بینی کرد قیمت نفت برنت به طور متوسط در ۶ ماه آینده به روزانه ۸۵ دلار در هر بشکه برسد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !