شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بیانیه حماس در سالگرد به آتش‌کشیده شدن مسجدالاقصی

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای به مناسبت چهل و نهمین سالگرد به آتش کشیده شدن مسجد الاقصی تاکید کرد نبرد با رژیم صهیونیستی تا آزادی کامل سرزمین فلسطین ادامه خواهد یافت.

آخرین اخبار
۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جنبش حماس تاکید کرد آزادسازی سرزمین فلسطین تنها در گرو پرداخت بها است، حماس و تمام گروه‌های بالنده ملت فلسطین قادر به ادامه مبارزه و مقاومت با بهره گیری از همه امکانات و ابزارهایش تا زمان آزادی سازی سرزمین فلسطین و قدس و عینیت بخشیدن به حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین شان و آزادی اسرای فلسطینی و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف هستند.

بر اساس این بیانیه، تظاهرات بازگشت و لغو محاصره نوار غزه یکی از ابتکار‌های ملت فلسطین به شمار می‌رود، هرگز ملت فلسطین از این تظاهرات چشم پوشی نخواهد کرد، ما در حماس در کنار تمام قشر‌های ملت فلسطین و گروه‌های آن به مبارزات خود تا زمان تحقق اهداف این تظاهرات که همان حق بازگشت و لغو محاصره نوار غزه است، ادامه خواهیم داد.

در این بیانیه تاکید شده است آزادسازی سرزمین فلسطین و مقابله با توطئه‌ها و در راس آن‌ها معامله قرن نیازمند تقویت وحدت ملی فلسطین است و کوتاهترین راه برای تحقق آشتی ملی پایبندی به توافقنامه سال ۲۰۱۱ و لغو اقدامات مجازاتی علیه مردم نوار غزه است که تشکیلات خودگردان فلسطین آن‌ها را علیه مردم این منطقه اعمال کرده است.

حماس همچنین به تمام فلسطینیان مبارز به ویژه فلسطینیان ساکن قدس و سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ و خان احمر که به مقابله با تجاوزات اشغالگران صهیونیست برخاسته اند، درود فرستاد و از مقام شهدای راهپیمایی بازگشت و مجروحان تجلیل کرد.

خبر دیگر اینکه در ادامه حملات نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی، ۱۱ فلسطینی بازداشت شدند.

 

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !