چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وزیر نیرو: ۲ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های شیرین‌سازی آب در کشور اختصاص یافت

وزیر نیرو با اشاره به اینکه طرح‌های شیرین‌سازی آب‌های شور در نوارهای مرزی کشور مورد حمایت قرار خواهد گرفت، گفت: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده و سرمایه گذاری در بخش شیرین‌سازی آب انجام شده است.

آخرین اخبار
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس، رضا اردکانیان ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه آب شیرین‌کن بندرترکمن اظهارداشت: تعداد قابل توجهی از پروژه های عمرانی در حوزه آب و فاضلاب و برق در استان گلستان در دست اجرا قرار دارد که تعداد آنها بالغ بر ۱۱۰ پروژه است.

وی افزود: برای این پروژه‌ها ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که تاکنون یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است.

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد: با تمهیداتی که اندیشیده خواهد شد باقیمانده این اعتبارات به استان گلستان تخصیص خواهد یافت تا مردم این استان مرزنشین از پوشش بیشتر طرح های آب، برق و سیستم‌های جمع‌آوری و دفع فاضلاب بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح زهکشی اراضی اولویت دار استان در شهرستان های بندرترکمن و گمیشان امروز آغاز شد که امیدواریم با تامین اعتبار این طرح که ۱۲ هزار هکتار وسعت دارد، هرچه زودتر به اهداف خود برسد.

اردکانیان با اشاره به بازدید از طرح آبرسانی به ۴ شهر و ۱۳۰ روستای استان از محل سد نیمه تمام نرماب هم گفت: امروز عملیات اجرایی پروژه آب شیرین‌کن با ۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شد که باید از سرمایه گذار پروژه به دلیل اجرای آین طرح در نوارمرزی قدردانی کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به سیاست‌های دولت، طرح‌های شیرین‌سازی آب‌های شور در نوارهای مرزی کشور مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وزیر نیرو ادامه داد: بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان قرارداد منعقد شده و سرمایه گذاری در بخش شیرین‌سازی آب انجام شده است. همچنین حجم قراردادهای ساخت و بهره برداری آب شرب ۴۰۰ هزار مترمکعب در روز و ۲۰۰ هزار متر مکعب در بخش صنعت بوده که سالانه معادل ۲۲۰ میلیارد مترمکعب خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آب شیری کن بندرترکمن ۵۸امین سامانه نمک زدایی در کشور به روش BOO بوده و ۲۷امین پروژه در دولت تدبیرو امید به شمار می رود. باتوجه به اینکه امسال در آستانه جشن های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم بنا داریم در این حوزه ۴۰ طرح را به بهره برداری برسانیم که آب شیرین کن بندرترکمن ششمین پروژه افتتاحی امسال است.

اردکانیان با تاکید براینکه توسعه این طرح ها در اولویت برنامه های وزارت نیرو قرار دارد، خبری خوش هم به مردم نوار مرزی گلستان داد و گفت: در حال حاضر می توانیم برای احداث آب شیرین کن در سیمین شهر و ۵۳ روستای دیگر با ظرفیت ۷ هزارمترمکعب و همچنین پوشش ۱۷ هزار نفر اقدام کنیم. این طرح در مرحله جانمایی برای حفر چاه‌ها قرار دارد.

وی در ادامه به نیروگاه برق علی آبادکتول هم اشاره کرد و افزود: امروز از این نیروگاه بازدید خواهیم داشت و سعی می کنیم زمینه های لازم برای احداث نیروگاهی دیگر در این استان که بتواند نیازهای مردم و به ویژه بخش صنعت را برطرف کند، فراهم کنیم.

ارکانیان تصریح کرد: مردم اطمینان داشته باشند که همه دستگاه‌های اجرایی باتوجه به شرایط موجود که آثارش در روزها و هفته‌های آتی بیشتر می‌شود، هیچ بنایی برای پا پس کشیدن از روند توسعه کشور نخواهند داشت.

وی بیان داشت: ظرفیت های انسانی و آشکار و پنهان این کشور بیش از آن است که بخواهد با تحریم‌ها دچار عقب رفت و پسرفت نخواهد شد.

وزیر نیرو در پایان تاکید کرد: دولت بنا دارد تسهیلات بیشتری برای استان‌های مرزی فراهم کند و این فرصت هایی است که در سایه تحریم ایجاد خواهیم کرد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !