یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

گرمای هوا و نبود زیرساخت لازم مهمترین دلیل عدم حضور گردشگران در استان بوشهر

مهمترین دلیل در خصوص عرضه محصولات در استان بوشهر کاهش توریست و گردشگر در فصل تابستان است که زیرساخت های لازم برای حضور آنها در استان فراهم نیست و مسئولین شهری و گردشگری برنامه ای کوتاه مدت برای ایام نوروز طراحی و اجرا می کنند و هیچ گونه تدبیری برای حضور گردشگران در فصل های دیگر سال ندارند.

خبر وسط
۰۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ استان بوشهر در فصل تابستان  و در اوج گرما محصولاتی به مردم کشور عرضه می کند که بسیار دارای انرژی هستند و معمولا با استفاده از دستگاه های مکانیزم بسته بندی و ارسال می شود اما این افزایش دما موجب می شود تا گردشگران کمتری در استان بوشهر حضور داشته باشند.

محصولات دریایی و نخیلات از مهمترین دستاوردهای جوانان تلاش گر بوشهری است که فصل تابستان در دمای بالای 50 درجه تولید و عرضه می شود، در  این چرخه فقط دلالان اقتصادی سودهای کلان حاصل از دست های پینه بسته کشاورزان و صیادان به دست می آورند.

این درحالی است که به دلیل افزایش دمای گرم و کاهش ورود گردشگران به استان بوشهر ناچارا کشاورزان و صیادان دست به دامن دلالان می شوند تا بتوانند محصولات خود را عرضه و روزی حلالی را امورات زندگی و معیشت خود به دست بیاورند که نیاز است مسئولین استان برای جبران زحمات این قشر از جامعه تدبیری کرده و کارخانه های تولیدی در استان ایجاد که هم به سود صیادان و کشاورزان باشد و هم اشتغال زایی برای جوانان در پی داشته باشد.

مهمترین دلیل در خصوص عرضه محصولات در استان بوشهر کاهش توریست و گردشگر در فصل تابستان است که زیرساخت های لازم برای حضور آنها در استان فراهم نیست و مسئولین شهری و گردشگری  برنامه ای کوتاه مدت برای ایام نوروز طراحی و اجرا می کنند و هیچ گونه تدبیری برای حضور گردشگران در فصل های دیگر سال ندارند.

مکان هایی که معمولا در برخی از روزهای تابستان گردشگران حضور دارند، سواحل بکر استان بوشهر است که در مجاورت خلیج فارس قرار دارد و مسئولین استانی به صورت یک نوار ساحلی زیرساخت های مقدماتی فراهم کرده اند.

نبود زیرساخت لازم مهمترین دلیل عدم حضور گردشگران در استان بوشهر

کریم جلالی یکی از کاسبان بوشهری در گفت و گو با سپاس با اشاره به حضور گردشگران در بوشهر، گفت: استان بوشهر به دلیل شرایط جوی که دارد اغلب گردشگران در ایام نوروز و فصل های سرد سال حضور خوبی در استان دارند که متاسفانه در این ایام نیز برخی مسافران از امکانات گلایه مند هستند.

جلالی اظهار کرد: مردم بوشهر افرادی هستند که روحیه مطالبه گری ندارند به همین دلیل مسئولین استان بخصوص در حوزه گردشگری کمترین توجه به فضاسازی در سواحل و ایجاد فضای مناسب برای حضور گردشگران در استان دارند.

این کاسب کار بوشهری افزود: حدود 20 سال است در ساحل بوشهر مغازه دار هستم، تاکنون هیچ اقدام خوبی مانند دیگر جزایر همسایه در سواحل استان بخصوص مرکز بوشهر انجام نشده است و فقط هر مسئول گردشگری یا شهرداران المان یا مجسمه ای به رسم یادبود در ساحل یا میادین شهر ایجاد کرده اند.

وی ادامه داد: برای توسعه فضای مناسب گردشگری مسئولین باید طرح و برنامه دراز مدت داشته باشند و در زمان تودیع و معارفه همه برنامه های دراز مدت را تحویل و مسئول بعدی مکلف به اجرای آن باشد.

جلالی خاطرنشان کرد: هوای استان بوشهر در فصل تابستان بسیار گرم است، اما مهمترین دلیل عدم حضور گردشگران در استان نبود فضای مناسب و ایجاد زیرساخت های موجود در مرکز استان و بنادر است که مانع ورود گردشگران می شود./ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !