شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تدوین برنامه‌های توسعه اقتصادی استان بوشهر با محوریت دریا

استاندار بوشهر گفت: برنامه‌های توسعه اقتصادی استان بوشهر به صورت دریامحور تدوین شده است.

آخرین اخبار
۰۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس، عبدالکریم گراوند پیش از ظهر سه‌شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیران بنادر استان بوشهر اظهار داشت: ظرفیت‌های بندری بسیار مهمی در استان وجود دارد که به عنوان یکی از مهمترین قابلیت‌های استان محسوب می‌شود.

وی بر استفاده از ظرفیت‌های بندری استان بوشهر برای رونق اقتصادی و توسعه اشتغال و کارآفرینی تاکید کرد و ادامه داد: ۶۱ فعالیت‌های خدماتی استان بوشهر مربوط به بنادر و دریانوردی است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه این استان دارای بیشترین مرز دریایی با خلیج فارس است، بیان کرد: توسعه استان بوشهر بر محور دریا استوار است و طرح‌های مهمی در این زمینه طراحی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های توسعه اقتصادی استان بوشهر دریامحور تدوین شده است، اضافه کرد: توسعه خدمات بندری و دریانوردی را با ایجاد شرایط مناسب از نظر زیرساختی در دستور کار داریم.

توسعه گردشگری دریایی

گراوند به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر در حوزه گردشگری و به ویژه گردشگری دریایی اشاره کرد و افزود: توسعه بنادر نقش بسیار مهم و تاثیرگذذاری در رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی خواهد داشت و حمایت لازم را در این حوزه در دستور کار داریم.

وی با اشاره به اجرای چندین طرح مهم در مجتمع بندری نگین به عنوان پسکرانه بندر بوشهر تاکید کرد: همه بنادر استان در مسیر رشد و توسعه قرار دارند و قابلیت‌های تخلیه و بارگیری کالا در بنادر استان در حال گسترش است.

استاندار بوشهر خواستار توسعه همه جانبه بنادر استان بوشهر شد و افزود: باید شرایط بنادر استان بوشهر به گونه‌ای باشد که پاسخگوی نیازمندی‌های استان و کشور باشد و همه فعالیت‌ها را پوشش دهد.

در این آئین سیاوش ارجمندزاده به عنوان مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان بوشهر معارفه شد و از خدمات نورالله اسعدی در سرپرستی مدیریت اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تقدیر شد.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !