یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

خلیج فارس کاملا مواج و متلاطم می‌شود/ احتمال افزایش ابر و گردوخاک

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از احتمال افزایش ابر و بروز پدیده گرد و خاک در استان خبر داد و گفت: خلیج فارس طی روزهای آینده کاملا مواج و متلاطم می‌شود.

آخرین اخبار
۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

پیام مساعدی در گفت‌وگو با سپاس اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی جوی و دریایی استان نشان می دهد که از امروز به تدریج سرعت وزش باد شمال غربی از شمال خلیج فارس افزایش قابل ملاحظه ای یابد و بتدریج خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود این وضعیت به تناوب طی هفته پیش رو ادامه داشته باشد و خلیج فارس کاملا مواج و متلاطم باشد.

مساعدی خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت سیستم ناپایدار تابستانی در نواحی مرکز و جنوب شرق کشور، افزایش پوشش ابر و وقوع ناپایداری در مناطق مرزی با استان فارس و هرمزگان دور از انتظار نیست.

کاهش دید در برخی نقاط استان

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: طی این مدت با توجه به وزش باد شدید احتمال وجود گرد و خاک و کاهش دید در برخی نقاط استان وجود دارد.

وی ادامه داد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی در برخی ساعات افزایش وزش باد و احتمال گرد و خاک و در برخی نقاط جنوبی همراه با مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: در این مدت جهت وزش باد متغیر غالباً شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از بعد از ظهر گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی گفت: طی این مدت ارتفاع موج دریا بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود که از بعد از ظهر در قسمت‌های شمالی و مرکزی خلیج فارس به ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر گاهی ۱۸۰ سانتیمتر نیز می‌رسد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اظهار داشت: فردا زمان مد اول دریا در بندر بوشهر ساعت چهار و ۱۸ دقیقه بامداد، جزر اول ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه، مد دوم ساعت ۱۶ و ۳۷ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۲۱ و ۴۳ دقیقه خواهد بود.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !