چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بیش از ۵ میلیون تن کالا غیرنفتی از گمرک‌های استان بوشهر صادر شده است

سرپرست گمرکات استان بوشهر از صادرات بیش از ۵ میلیون تن کالا غیر نفتی از گمرک‌های استان بوشهر در سه ماهه نخست امسال به خارج از کشور خبر داد.

آخرین اخبار
۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ منصور بازیار ظهر امروز  در نشست با خبرنگاران  با اشاره به افزایش صادرات کالای غیر نفتی از استان بوشهر اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال  5 میلیون و 184 هزار تن کالا به ارزش حدود 2 میلیارد و 509 میلیون دلار از گمرک‌های  استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 6 درصد و از نظر ارزش 34 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تمامی تلاش گمرک رونق تولید و تقویت صادارت است تصریح کرد:در همین راستا گمرک سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و با ارئه یک  بسته حمایتی و انواع تسهیلات گمرکی  اجرا می‌کند و  سعی دارد زمینه تقویت صادارات را برای واحدهای تولیدی کشور  فراهم  کند.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر بیان کرد:  رشد آمارهای صادراتی یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی استان است و این مهم  نشان از همراهی و همدلی بخش غیردولتی و دولتی در تحقق این امر است.

بازیاربه صادرات استان با احتساب میعانات گازی اشاره کرد و گفت: در سه ماه نخست امسال 8 میلیون و 405 هزار تن کالا با احتساب میعانات گازی به ارزش افزون بر  4 میلیارد و 724  میلیون دلار از گمرکات استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی 37 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: عمده کالاهای صادراتی از گمرک‌های استان شامل میعانات گازی، محصولات پتروشیمی، سکوی نفتی، کودهای معدنی، سیمان و کلینکر، گوگرد، لوله های حفاری، خربزه و هندوانه ، سنگ گچ و گچ بنایی و یونجه بوده است.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر افزود: کشورهای امارات متحده عربی، چین، جمهوری کره، هند، مناطق ویژه، اندونزی، ژاپن، تایلند، تایوان و قطر عمده مقصد کالاهای صادراتی گمرکات استان بوشهر را شامل می‌شوند.

بازیار با بیان اینکه استان بوشهر رتبه نخست صادرات کشور را در اختیار دارد، گفت: بیشترین حجم صادرات استان با احتساب میعانات گازی مربوط به گمرک منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی است که از نظر وزنی 87 و از نظر ارزشی 92 درصد از حجم صادرات استان را به خود اختصاص داده است.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !