سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

واردکننده خودرو رسماً درخواست «رانت» کرده‎اند +سند

درپی ممنوعیت تخصیص ارز دولتی به واردات خودرو، ۲ واردکننده خودرو که هزاران خودرو را ثبت سفارش کرده و قبل از واردات به مردم فروخته اند، حالا درخواست کرده اند که ارز دولتی به آنها پرداخت شود.

آخرین اخبار
۲۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

چند ماهی است که رکود حاکم بر بازار خرید و فروش خودروهای وارداتی برطرف نشده و رونقی در معاملات نیست البته کسی هم در این شرایط ریسک فروش خودرو را نکرده و منتظر افزایش بیشتر قیمت‌هاست .

مردم هم به دلیل نوسانات شدید قیمتی در بازار در طرح‌های فروش شرکت و اقدام به خرید خودرو از شرکت‌ها می‌کنند اما در زمان تحویل محصولات پیش خرید شده با تأخیر تحویل و حتی بازپرداخت مبالغ خودروهای پیش خریده شده از سوی شرکت ها روبه رو هستند که همین امر مشکلاتی را به وجود آورده است.

 اخیراً به واسطه بلاتکلیفی مشتریان در خرید خودرو دو شرکت نگین خودرو و ایرتویا با ارسال نامه ای به سازمان حمایت از عدم تخصیص ارز دولتی برای واردات محصولات خود مطالبی را مطرح و از سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درخواست پیگیری تخصیص ارز دولتی به خودروهای ثبت سفارش شده را کرده اند.

در متن نامه ایرتویا به سازمان حمایت آمده است:

شرکت ایرتویا، نماینده انحصاری تویوتا اقدام به ثبت سفارش برای واردات ۳هزار و ۷۸۲ دستگاه خودرو (قبل از ممنوعیت ثبت سفارش خودرو به عنوان گروه کالا ۴) کرد ولی متاسفانه فقط به میزان ۸۰ دستگاه خودرو ارز دولتی دریافت کرد.

بنابر اعلام ایرتویا، به همین دلیل این شرکت به جهت جلوگیری از اعمال تبعیض بین خریداران خود طی نامه‌ای به ریاست سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، درخواست خود را مبنی بر تحویل کلیه خودروهای وارداتی مذکور به آن سازمان ارائه می‌کند.

همچنین شرکت نگین خودرو هم با ارسال نامه ای اعلام کرده “پیرو اخبار منتشر شده مبنی بر تخصیص ارز دولتی به شرکت های وارد کننده، شرکت نگین خودرو نماینده انحصاری رنو فرانسه به منظور جلوگیری از خدشه دار شدن نام خود و شفاف سازی و رفع هرگونه ابهامات در ارتباط با نحوه تخصیص ارز، اقدام به مکاتبه با سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کرده است.

 

منبع: تسنیم


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !