جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

آمریکا کره‌شمالی را به نقض تحریم‌ها متهم کرد

ایالات متحده، کره شمالی را به نقض تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل در زمینه خرید و فروش فرآورده‌های نفتی متهم کرده است.

آخرین اخبار
۲۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از رویترز، آمریکا مدعی است که کره شمالی تحریم های شورای امنیت سازمان ملل در زمینه خرید و فروش فرآورده های نفتی را از طریق انتقال غیرقانونی کشتی به کشتی در دریا نقض کرده است. واشنگتن خواستار پایان فوری همه گونه فروش سوخت به کره شمالی شده است.

بر اساس این گزارش آمریکا شکایتی را به کمیته تحریم های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرده است. اتهامات آمریکا علیه کره شمالی در شرایطی است که دو طرف در حال مذاکره بر سر خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ هستند.

کره شمالی هنوز درباره اتهامات آمریکا موضع گیری نکرده است. کره شمالی برای تامین سوخت مورد نیاز خود به واردات وابسته است.

آمریکا اعلام کرده است که تا ۳۰ می ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۸۹ نفتکش کره شمالی به صورت غیرقانونی سوخت مورد نیاز این کشور را از طریق کشتی به کشتی در دریا دریافت کرده اند.

آمریکا البته به این مساله اشاره نکرده است که کدام کشورها به صورت غیرقانونی سوخت مورد نیاز کره شمالی را تامین کرده اند. ولی واشنگتن پیش از این انتقال غیرقانونی سوخت به نفتکش های کره شمالی توسط کشتی هایی با پرچم روسیه را گزارش داده است.

رویترز نیز در ماه دسامبر گزارش داده بود که نفتکش های روسی سوخت مورد نیاز کره شمالی را تامین کرده اند.

شورای امنیت سازمان ملل در دسامبر سال گذشته محدودیت صادرات فرآورده های نفتی به کره شمالی را به ۵۰۰ هزار بشکه رسانده است. این رقم در سپتامبر سال گذشته ۲ میلیون بشکه در سال تعیین شده بود.

بر اساس اعلام کمیته تحریم های کره شمالی در شورای امنیت، تنها روسیه و چین فروش قانونی ۱۴ هزار تن فرآورده های نفتی به کره شمالی را در سال ۲۰۱۸ گزارش داده اند.

آمریکا فهرستی شامل نام نفتکش های کره شمالی به همراه تعدادی تصویر را به شورای امنیت ارائه کرده است.

ایالات متحده مدعی است که اگر همه ۸۹ نفتکش کره شمالی بارگیری شده باشد، پیونگ یانگ سه برابر بیش از حد مجاز و سهمیه تعیین شده در سال ۲۰۱۸ میلادی سوخت و فرآورده های نفتی دریافت کرده است.

منبع: تسنیم

 

 

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !