شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

حوضچه آرامش بندر کنگان اجرایی می‌شود

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: فاز نخست مطالعه احداث حوضچه آرامش بندر کنگان با هدف انتقال قایق‌های صیادی و کاهش ترافیک به اتمام رسید و به‌زودی اجرایی می‌شود.

آخرین اخبار
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به نقل از تسنیم؛ نورالله اسعدی در نشست بررسی مطالبات مردم شهرستان کنگان با بیان اینکه ظرفیت بندری این شهرستان از جایگاه مهمی برخوردار است اظهار داشت: بنادر سیراف و کنگان از ظرفیت‌های مهمی بندری برای پاسخگویی به مطالبات مردم شهرستان کنگان است که این در این زمینه طرح‌های مهم توسعه‌ای در کنگان و سیراف تدوین شده است.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  از اجرای  فاز نخست مطالعه احداث حوضچه آرامش بندر کنگان خبر داد و بیان کرد: این طرح با هدف انتقال قایق‌های صیادی و کاهش ترافیک شناورها در اسکله کنگان اجرایی شده که به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح احداث حوضچه آرامش بندر کنگان به توسعه این بندر پرداخت و خاطر نشان کرد:  برای توسعه اسکله موجود کنگان طرحی به طول 150 متر در دست اقدام است که تحقق آن ظرفیت جدید و ارزشمندی را به بندر کنگان اضافه می‌کند.

اسعدی با اشاره به  تجهیز اسکله کنگان به سیستم‌های پیشرفته آتش نشان تصریح کرد:  2 شناور آتشخوار پیشرفته در بنادر کنگان و دیر استقرار یافت که با توجه به نزدیکی این 2 بندر شناورهای یاد شده در زمان بروز حوادث می‌توانند به‌صورت مشترک خدمات لازم ارائه کند.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اختصاص یک کامیون آتش نشان و 12 نفر نیروی آتش نشان به بندر کنگان خبرداد و بیان کرد:این امر نقش چشمگیری در ارتقا ایمنی این بندر ایفا می‌کند.

وی به طرح توسعه بندرسیراف اشاره کرد و  گفت: برای احداث اسکله سیراف طرح مطالعاتی آن اجرایی شده که درصورت تحقق آن، بخش امور دریایی و بندری اداره کل بنادر در بندر سیراف مستقر می‌شود.

سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با تاکید بر توجه به طرح‌های گردشگری دریایی در کنگان افزود: برای توسعه گردشگری دریایی چهار مکان پیشنهاده شده که این مکان‌ها در کنار کارهای مطالعاتی در دست اقدام سازمان بنادر  و دریانوردی قرار گرفته است.

اسعدی با بیان اینکه  مکان مناسبی برای توسعه گردشگری دریایی  در کنگان انتخاب می‌شود به ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه گردشگری بندر کنگان تاکید کرد و افزود: با توجه به تخصیص تسهیلات اعتباری در سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه گردشگری دریایی  سرمایه گذاران بخش خصوصی داوطلب ورود به حوزه توسعه گردشگری دریایی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

 


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !