یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

ثبت بسیاری از برندهای ایرانی در آمریکا

مدیرکل صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: در حال حاضر بسیاری از برندهای کشاورزی و غذایی تولیدی کشورمان در آمریکا به نام ایران ثبت شده‌اند و امیدواریم بر اساس فعالیت‌های خود بخش خصوصی، محدودیتی برای آنها ایجاد نشود.

آخرین اخبار
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

محمود بازاری مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی  سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در حال کار روی بازار آمریکا هستیم زیرا صادرات به این کشور ارزش‌افزوده خیلی مناسبی برای ما دارد  به‌طوری‌ که  اخیراً  نیز  صادرات برخی از محصولات لبنی ازجمله بستنی به این کشور آغاز شده است.

وی افزود: امیدواریم بر اساس فعالیت‌هایی که توسط خود بخش خصوصی در حال انجام است  محدودیتهای پیش رو،  مانع صادرات محصولات غذایی ایران به ایالات‌متحده آمریکا نشود.

بازاری مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، ادامه داد: از گذشته نیز محصولات مختلف ایران از طریق کشورهای ثالثی مانند مکزیک، کانادا و اروپا به آمریکا صادر می‌شد و در حال حاضر بسیاری از برندهای کشاورزی ایران و غذایی تولیدی کشورمان در آمریکا به نام ایران ثبت است.

وی تصریح کرد: ایالات‌متحده آمریکا از لحاظ دسترسی بازار دوری به حساب می‌آید، اما ارزش افزوده محصولات صادراتی به این کشور بالا است.

بازاری گفت: بخشی از سهم بازار شرکت‌های تولیدی و صادرکنندگان ایران، آمریکا است و کماکان در حال فعالیت در این بازار هستند، امیدواریم محدودیتی در این‌باره ایجاد نشود.

بنابراین گزارش، بر اساس آمار گمرک کشورمان، صادرات ایران به آمریکا در فروردین۷۷ تن به ارزش یک میلیون و ۳۱۱ هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش ۴۵۰ درصدی از لحاظ وزنی و ۳۳۳ درصدی از لحاظ ارزش همراه بوده است.

واردات ایران نیز از آمریکا  ۲۱۵ درصد از لحاظ وزنی و ۱۵۰ درصد از لحاظ ارزش در این بازده زمانی بیشتر شده است.ایران ۲۵۱۴ تن کالا به ارزش هفت میلیون و ۴۷۷ هزار دلار در این مدت از آمریکا  وارد کرده است. 

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !