پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

بزرگترین بانک هند انتقال پول نفت ایران را متوقف می‌کند

مدیر مالی شرکت ایندین اویل هند گفت، پس از آنکه استیت بانک هند به پالایشگاه‌های این کشور اطلاع داده که پس از ماه نوامبر دیگر نقل و انتقال پول نفت خریداری‌شده از ایران را انجام نخواهد داد، واردات نفت هند از ایران ممکن است از اواخر ماه اوت کاهش یابد.

آخرین اخبار
۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 به نقل از رویترز، این اقدام بزرگترین بانک هند، که وابسته به دولت این کشور است، پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با خروج از توافق برجام، گفته، طی ۱۸۰ روز آینده تحریم‌های سختی را علیه ایران به‌اجرا خواهد گذاشت.

ای کی شارما مدیر مالی شرکت ایندین اویل گفت: «براساس مکانیزم فعلی، خرید نفت از ایران از پایان ماه اوت به بعد تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، مگر اینکه یک مسیر پرداخت جدید ایجاد شود».

هرچند دهلی‌نو در سال مالی ۱۸ــ۲۰۱۷ به‌دلیل اختلاف با تهران بر سر امتیاز توسعه میدان گازی فرزاد ب، خرید نفت خود از این کشور را کاهش داده بود، اما ایران همچنان سومین تأمین کننده بزرگ نفت هند به‌شمار می‌رود. ایران در سال مالی منتهی به مارس ۲۰۱۸، حدود ۴۵۸ هزار بشکه در روز به هند نفت صادر کرد که حدود یک‌دهم بیش از ۴٫۵ میلیون بشکه نفتی بود که این کشور خریداری کرده بود.

شرکت ایندین اویل قبلاً گفته بود، برای جبران هرگونه کاهش خرید نفت از ایران به‌دلیل تحریم‌ها، به‌دنبال خرید نفت از عرضه کنندگان سنتی‌ای که عمدتاً در خاورمیانه قرار دارند خواهد بود.

به‌گفته ایندین اویل و دیگر شرکت‌ها، پالایشگاه‌های هندی در حال حاضر از بانک اس‌بی‌آی و هانلدز بانک ایران و اروپا در آلمان برای خرید نفت به یورو استفاده می‌کنند.

به‌عقیده تحلیلگران، ایران ممکن است برای حفظ صادرات نفت خود به هند، مشوق‌های بیشتری به شرکت‌های هندی پیشنهاد دهد.

سری پاراوایکاراسو، تحلیلگر مؤسسه اف‌جی‌ای گفت: «هندی‌ها ممکن است به‌ازای پرداخت زودهنگام پول نفت به ایران به‌جای پرداخت ۶۰روزه، از این کشور تخفیف بیشتری بخواهند».

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !