یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

وضعیت نقل و انتقالات تیم فوتبال “پارس جنوبی جم” در گرو برطرف کردن مشکلات مالی

چشم و امید مجموعه کادر فنی و هوادران تیم فوتبال پارس جنوبی جم به قول‌هایی است که در خصوص حل مشکلات مالی داده می‌شود تا بتوانند عملکرد خوبی در بازار نقل و انتقالات داشته باشند و دیگر بازیکنان مستعدد خود را از دست ندهند.

آخرین اخبار
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

این روزها تنور بازار نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال ایران با خرید ستاره‌های فوتبال گرم‌تر شده است و مدعیان کسب عنوان قهرمانی پس چند هفته از اتمام فصل 96-97 به دنبال جذب بازیکنان مد نظر سرمربی خود هستند تا بتوانند با قدرت فصل آینده لیگ برتر را استارت بزنند.

در حالی که از سوی سازمان لیگ 24 خردادماه تا 15 شهریور به عنوان زمان نقل انتقالات اعلام شده است اما تیم‌ها مدت‌ها قبل با بازیکنان مد نظر خود وارد مذاکره شده‌اند و با امضای قرارداد داخلی، خیال خود را از جذب بازیکن راحت کرده‌اند.

تیم فوتبال پارس جنوبی جم فصل قبل با حفظ بازیکنان لیگ یکی خود و جذب چند بازیکن لیگ برتری توانست شگفتی ساز لیگ برتر شود و در رده پنجم جدول قرار گرفت.

بازیکنان مستعد و جوان پارس جم پس از پایان فصل به عنوان ستاره‌های جدید فوتبال ایران در کانون توجه بسیاری از تیم‌های بزرگ قرار گرفتند.

لیگ برتر تمام شد و نماینده استان بوشهر مثل سایر تیم‌های نفتی  با بحران مالی مواجه شد به طوری که مدیران پارس توانستند تنها نیمی از  مبلغ قرارداد بازیکنان خود را پرداخت کنند و همین امر صدای اعتراض کادرفنی و بازیکنان را در رسانه‌های کشور به دنبال داشت و از آن سو نگرانی و استرس در دل هواداران پرشور جنوب ایجاد کرد.

ستاره‌های پارس جم که به وعده‌های پرداخت مطالبات خود دل خوش کرده بودند دیگر تاب نیاوردند و از سوی دیگر سودای حضور در تیم‌های بزرگ فوتبال ایران، سبب شد عدم رفع مشکلات مالی، کلید سبزی باشد برای جدا شدن از تیمی که یک فصل رویایی را با آن سپری کرده بودند.

محسن فروزان سنگربانی بود که از یادها فراموش شده بود ولی توانست یک فصل رویایی را در پارس جم سپری کند و پس از جدا شدن از جمع زردپوشان جمی با عقد قرارداد سه ساله به تیم تراکتورسازی تبریز پیوست.

فرشاد محمدی مهر و میثم تیموری دو بال دفاعی پارسی‌ها جزو ستاره‌های پارس جنوبی جم و بهترین‌های لیگ هفدهم بودند که پس از حضور 2 ساله، جم را به مقصد تهران ترک کردند و شاگرد شفر در تیم آبی پوش پایتخت شدند.

محمد طیبی مدافع میانی پارس جم در آغاز مسابقات لیگ برتر با وجود داشتن قرارداد با جمی‌ها به لیگ قطر رفت و در نیم فصل باز به پارس برگشت و اکثر بازی‌ها نیمکت نشین شد گران قیمت‌ترین بازیکن پارسی‌ها که روزهای خوبی در پارس جم نداشت به تیم تراکتورسازی تبریز پیوست.

علی دشتی و امید سینگ دو وینگر پارسی‌ها جزو ستاره‌های جوان مهدی تارتار بودند که با دریافت رضایتنامه خود به تیم‌های دیگری رفتند و علی دشتی بازیکن کنگانی پارس شاگرد علی دایی در سایپا شد و امید سینگ بازیکن دورگه ایرانی – هندی نیز به تیم تازه صعود کرده نساجی قائمشهر پیوست.

ابراهیم صالحی مهاجم پارس جنوبی با قراردادی 2 ساله رسما به سپاهان پیوست و صالحی جزو محدود بازیکنان بومی پارسی‌ها بود که با وجود عدم موفقیت در گلزنی، با قدرت پا به توپ و دوندگی بالای خود نمایش خوبی در تیم تارتار داشت و همین کافی بود تا این بازیکن خوش آتیه بوشهری در لیست امیر قلعه نوعی سرمربی جدید سپاهان قرار گیرد.

محمد نوری کاپیتان با تجربه، حسین پورامینی هافبک با تعصب برازجانی، ایمان سلیمی و مجتبی لطفی دو مدافع جوان و قابل اعتماد، گودرزی و سیف الهی خوش تکنیک دیگر بازیکنان باقی مانده پارس جنوبی می‌باشند که عملکرد خوبی را در لیگ هفدهم از خود به جای گذاشته‌اند و در صورتی که در لیست تارتار نامی از این بازیکنان است، تا فرصت باقی است مدیران باشگاه به فکر تمدید با انها باشند.

پارسی‌ها بازیکنان کلیدی زیادی را از دست دادند به طوری که بدنه اصلی این تیم خالی از ستاره‌های فصل قبل شده است و باید دید مهدی تارتار برای پر کردن جای خالی آنها چه برنامه‌ای دارد؟

مهدی تارتار اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که به دنبال جذب بازیکنان جوان و لیگ لیکی است تا بازهم ستاره‌های جدیدی را به فوتبال ایران معرفی کند اما نکته ای که نیاز است مد نظر مدیران باشگاه پارس جنوبی قرار گیرد در مدت قرارداد بازیکنان جدید است که عدم ثبت قرادادهای یکساله قطعا کمک شایانی به ثبات تیمی برای فصل‌های آتی دارد تا ستاره‌های آینده پارسی‌ها به راحتی نتوانند از این تیم جدا شوند.

سرمربی پارس جم در نخستین خرید فصل جدید خود با  رحمان احمدی دروازه بان 37 ساله پیکان قرارداد یکساله منعقد کرد احمدی که سابقه 4 بار قهرمانی با تیم‌های سپاهان و سایپا را در کارنامه خود دارد، در لیگ هفدهم با 9 بازی و ثبت 4 کلین شیت فصل خوبی را در پیکان تجربه نکرد و رحمان احمدی جزو تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی در راهیابی ایران به جام جهانی بود به طوری که یکی از 3 دروازه بان تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل بود.

فرشید پاداش مهاجم تیم شهرداری ماهشهر که موفق شده بود در لیگ یک با 17 گل زده به عنوان آقای گلی دست یابد، با عقد قرارداد یک ساله به تیم پارس جنوبی جم پیوست و پویا زارع بازیکن فصل قبل تیم لیگ یکی برق جدید شیراز نیز سومین خرید تارتار تا به امروز بوده است.

طبق شنیده ها مهدی تارتار خودش به طور مستقیم با بازیکنان مورد نیازش وارد مذاکره می‌شود و در سکوت خبری به دنبال جذب شاگردان فصل آینده خود است و زمزمه‌هایی نیز از پیوستن علی قربانی مهاجم استقلال، عیسی آل کثیر مهاجم نفت تهران و یونس دلفی مهاجم جوان استقلال خوزستان به پارس جنوبی شنیده می‌شود.

چشم و امید مجموعه کادر فنی و هوادران تیم فوتبال پارس جنوبی جم به قول‌هایی است که در خصوص حل مشکلات مالی داده می‌شود تا بتوانند عملکرد خوبی در بازار نقل و انتقالات داشته و دیگر بازیکنان مستعدد خود را از دست ندهند./ تسنیم


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !