یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

فضای استان بوشهر یک فضای معنوی و قرآنی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: فضای استان بوشهر یک فضای معنوی و قرآنی است.

آخرین اخبار
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر سه‌شنبه در اختتامیه جشن رمضان در بوشهر اظهار داشت: رمضان ماه بسیار خوبی برای استفاده از فضیلت‌های دینی و قرآنی است و باید بهترین استفاده را از برکات این ماه عزیز ببریم.

وی به اهمیت استفاده از قرآن در زندگی اشاره کرد و ادامه داد: توسل به قرآن مایه هدایت انسان و باعث قرار گرفتن در مسیر ستگاری می‌شود و باید تلاش کنیم که انس با قرآن روز به روز بهتر و بیشتر شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه زندگی انسان بدون قرآن رو به سوی گمراهی است و موفقیت برای کسانی است که با قرآن در ارتباط هستند و به آن عمل می‌کنند افزود: در استان بوشهر شاهد فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه قرآنی هستیم.

وی با بیان اینکه فضای استان بوشهر یک فضای معنوی و قرآنی است، ادامه داد: استان بوشهر دارای رتبه برتر در زمینه فعالیت‌های قرآنی در سطح کشور است که خیرین قرآنی در این زمینه نقش مهمی بر عهده دارند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز در این آئین اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان سه نمایشگاه بزرگ قرآنی در بوشهر، خورموج و گناوه تشکیل و قرآن و کتاب‌های علوم قرآنی با تخفیف ۷۵ درصدی عرضه شد.

حمیده ماحوزی با اشاره به برگزاری ۳۰ محفل و مجلس قرآنی، اضافه کرد: تاکنون ۱۰ نشست تخصصی قرآنی، ۱۰ شب شعر و مشاعره قرآنی برگزار شد و در این زمینه با حضور ائمه جمعه ۱۵ برنامه تدبر در قرآن برپا شد.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف ایجاد شور و نشاط قرآنی در استان ۱.۱ میلیارد ریال برای اجرای برنامه قرآنی در ماه مبارک رمضان اختصاص داد.

در این آیین  ۵۰ تن از فعالان و خیران قرآنی استان بوشهر تجلیل شدند./ مهر


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !