یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

احیای معادن استان بوشهر با استفاده از ظرفیت‌های نظام مهندسی

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: استفاده از ظرفیت‌های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر در فعالیت معدن‌های استان یک ضرورت است.

آخرین اخبار
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

مهاجری ظهر یکشنبه در نشست بررسی معادن استان اظهار داشت: اگر معادن استان می‌خواهد پویاتر باشد باید از ظرفیت‌های منابع طبیعی و سازمان نظام مهندسی و کشاورزی، بمنظور کاهش تخریب اراضی ملی و برداشت اصولی از طبیعت استفاده کند.

وی ادامه داد: اکنون حدود ۶۵ درصد از معادن استان عملا غیر فعال است و فعال کردن آنها به طوری که کمترین آسیب به طبیعت و اراضی ملی و بستر رودخانه ها پیش بیاید از دغدغه های ماست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر ادامه داد: هر نوع اقدامی در طبیعت به معنای دستکاری در طبیعت است که در این بین معدن هم که ثروتی عمومی است نوعی دستکاری در طبیعت محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: این دستکاری یا تخریب در راستای بهره برداری از منابع و ثروت کشور باید به گونه‌ای باشد که هم منافع آیندگان را تامین کند و هم آنچه را که در این فرایند احیانا تخریب می شود احیا و بازسازی کند که در این صورت شرایط توسعه پایدار در طبیعت به وقوع پیوسته است.

مهاجری کمک به آموزش و ترویج اصول صحیح مهندسی در بخش‌های مختلف تولید و ارتقای دانش فنی و کیفیت کار پروژه‌های مرتبط را یکی از وظایف ذاتی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دانست و تاکید کرد که دستگاه‌ها بیش از پیش از این ظرفیت استفاده کنند.

وی به ویژگی‌های توسعه پایدار در جهان توسعه یافته اشاره و خاطرنشان کرد: معادن وقتی می تواند بعنوان بخشی مهمی از طرح‌های توسعه ملی در ایران مطرح باشد که طرح‌های توسعه‌ای خود را با استفاده از دانش متخصصان و مهندسان منابع طبیعی به سرانجام برساند و گرنه توسعه پایداری حاصل نخواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تصریح کرد: به باور بسیاری از کارشناسان، ما اکنون در مدیریت توسعه پایدار و عملکرد معادن با نگرانی‌هایی در زمینه تخریب طبیعت روبرو هستیم و ما آماده هر گونه همکاری با طرح های توسعه ای معادن در استان هستیم.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !