شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دفاع امام حسن مجتبی (ع) از اسلام همراه با درایت و تدبیر بود

بوشهر - مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: امام حسن مجتبی (ع) با کمال درایت و تدبیر از کیان اسلام عزیز در مقابل دنیا طلبان دفاع کرد.

آخرین اخبار
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۶
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح جمعه در نشست فعالان تبلیغی با تبریک فرا رسیدن میلاد دومین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام اظهار داشت: امام حسن مجتبی (ع) با کمال درایت و تدبیر از کیان اسلام عزیز در مقابل دنیا طلبان دفاع کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: امام حسن مجتبی (ع) شخصیتی بزرگ و مورد تکریم پیامبر اسلام بودند که زندگی ایشان به طور کامل برای رضای خدا و در جهت قربه الی الله قرار داشت.

وی ادامه داد: امام حسن مجتبی علیه السلام شخصیتی بود که از نظر کمالات نفسانی و بندگی خداوند در اوج بوده و در عین حال از نظر تفکر و اندیشه چهره ای روشن و بارز بودند، به گونه ای که پیامبر اسلام (ص) در حق ایشان فرموده بود که اگر قرار باشد اغلب به صورت انسانی مجسم شود در وجود مبارک امام حسن مجتبی خواهد شد.

حجت‌الاسلام سروستانی ادامه داد: امام حسن مجتبی علیه السلام دارای مقامی است که پیامبر اسلام (ص) در حق ایشان می‌فرماید امام حسن و برادرش امام هستند چه قیام کنند و چه قیام نکنند، آن حضرت از سیره و شخصیت پدر درس فرا گرفت و انسانی کامل و شجاع و در نهایت زهد قرار داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر اظهار داشت: آن حضرت اموال خود را در راه خدا بین فقرا انفاق می کرد و توجه ویژه او به مستمندان و فقرا الگویی برای همه مسلمانان بود.

وی افزود: امام حسن مجتبی علیه السلام شخصیتی بود که با کمال اندیشه و تدبیر از کیان اسلام در مقابل دنیا طلبان و خاندان بنی امیه به خوبی دفاع کرد و درس گرفتن از سیره امام حسن در امور فردی اجتماعی و سیاسی می‌تواند برای دنیا و آخرت انسان مفید باشد.

منبع: مهر/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !