شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

شهرستان‌های ده‌گانه بوشهر مواجه با شدیدترین بحران خشکسالی است

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به وارد شدن خسارت به اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال زراعی جاری شهرستان‌های ده‌گانه استان با شدیدترین بحران خشکسالی مواجه است.

آخرین اخبار
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

احمد جهانگیرلو ظهر دیروز در نشست بررسی وضعیت تولید گندم در استان بوشهر با بیان اینکه امسال 15 هزار و 500 هکتار اراضی کشاورزی تحت پوشش کشت گندم قرار گرفت اظهار داشت: علاوه بر این 60 هزار هکتار سطح زیرکشت اراضی دیم گندم بود که خشکسالی محصول اراضی دیم استان بوشهر از بین برد.

وی، با بیان اینکه استان بوشهر در شدیدترین بحران خشکسالی قرار دارد گفت:در سال زراعی جاری شهرستان‌های 10 گانه استان با شدیدترین بحران خشکسالی مواجه است.

مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان بوشهر از کاهش برداشت گندم در استان خبرداد و بیان کرد: افزون بر 28 هزار تن گندم معمولی و بذری در استان برداشت شده که نسبت به سال قبل کاهش چشمگیری دارد.

جهانگیرلو با اشاره به کاهش بارش باران در استان خاطر نشان کرد: سی‌ام آبان سال قبل باران قابل توجهی بارش گرفت ولی پس از آن بارشی در استان ثبت نشد که این مهم سبب بروز تشدید خشکسالی شد.

وی از تشکیل 2 کارگروه بررسی  خسارت وارده به کشاورزان استان خبرداد و افزود: برای بررسی خسارت وارد شده به کشاورزان بر اثر  خشکسالی راهکارهای لازم اندیشیده شده است.

منبع: تسنیم/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !