جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

اعتراضات کامیون داران در هرمزگان فروکش کرد

استان هرمزگان به عنوان کانون مبادلات تجاری کشور متاثر از سایر نقاط کشور در ساعات 14 روز جمعه شاهد اعتراض عده ای از کامیون داران بود که با ورود مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، مساله ختم به خیر شد.

آخرین اخبار
۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ به نقل از هرمز؛آخرین روز از فروردین ماه سال جاری مصادف با آغاز اعتصابات گسترده کامیون داران در اقصی نقاط کشور می شود که با خواباندن کار و تعطیلی سالن های باربری اعتراض خود را به میزان قیمت های حمل بار اعلام کردند براین اساس اغلب استان های جنوبی، غربی و مرکزی کشور شاهد صف های طولانی کامیون داران معترضی بود که خیابان ها و مراکز سوخت گیری را بند آورده بودند تا با ایجاد اختلال مسئولان را مجبور به واکنش کنند.

اعتراض گسترده کامیون داران در استان های تهران، بوشهر، کرمان، شیراز، کرمانشاه ،اصفهان و یزد در روزهای دنباله دار شده و در برخی موارد با ایجاد رعب و وحشت مانع رفت و آمد خودروها شده‌اند.

کامیون داران کشور در این روش اعتراضی مخالفت خود را نسبت به نرخ کرایه های ابلاغی ، مشکلات بیمه و مطالبات دیگر اعلام کردند که با خالی کردن بار، کمپرسی خالی قسمت بار خود را بالا نگه داشته و یا در خیابان‌های شهرها رژه می‌روند.

روند اعتراض کامیون  داران در سراسر کشور به واسطه تهدیدات، تحریک و ایجاد رعب و وحشت در میان رانندگان برای همراهی با معترضان به سریالی دنباله دار تبدیل شده که در برخی از شهرها تخریب پایانه های بار، به آتش کشیدن و سنگ پراکنی نیز مشاهده شده است.

استان هرمزگان به عنوان کانون مبادلات تجاری و مهم ترین مرکز باربری کشور برگرفته از سایر نقاط کشور در ساعات ۱۴ روز جمعه شاهد اعتراض عده ای از کامیون داران در پایانه بار بندرعباس و شهرستان پارسیان بود که بلافاصله با ورود مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به محل تجمع کامیون داران و گفتگوی حضوری با رانندگان مساله ختم به خیر شد.

در این جلسه اضطراری مقرر شد تا مطابق نرخ اعلامی ،قیمت حمل بار تا ۲۰درصد افزایش یابد و مشکل حقوقی رانندگان رفع شود؛ پس از پایان اعتراضات با اعلام شبانه بار در ساعت۲۱ کامیون داران در سالن حمل بار حضور یافته و نسبت به تحویل بار اقدام کردند.

براساس آمار اعلامی از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان از تاریخ یکم خرداد ماه تاکنون چهار هزارو ۳۴ مجوز حمل بار صادر شده و هیچ گونه اختلالی در نحوه بارگیری صورت نگرفته است.

با توجه به میزان بار ورودی به پایانه باربری بندرعباس در کمبود کامیون برای حمل بار نیز مشاهده شده اما اختلالی در نحوه باربری استان مشاهده نشده است./ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !