سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

لیگ قهرمانان آسیا|استقلال – ذوب‌‌آهن؛ همه استقلالی‌ها علیه یک استقلالی

برنده دیدار استقلال و ذوب‌آهن، دومین تیم ایرانی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را مشخص خواهد کرد.

آخرین اخبار
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

 فوتبال ایران از ساعت ۲۰:۴۵ امشب و همزمان با به صدا درآمدن سوت داور عمانی، بار دیگر شاهد هیجان، استرس، دلهره، شادی، غم و … خواهد بود. جایی که استقلال و ذوب‌آهن، دو تیم ایرانی باید در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با هم رقابت کنند. وقتی یک طرف ماجرا امیر قلعه‌نویی باشد، قطعا حواشی زیادی به همراه خواهد داشت. این حواشی از بازی رفت شروع شد، جایی که استقلالی‌ها سرمربی پیشین خود را به بازی تخریبی و زدن بازیکنان به عمد متهم کرده‌اند. مدرک آنها پاره شدن رباط صلیبی داریوش شجاعیان است. قلعه‌نویی در نشست خبری قبل این بازی از کسانی که در صفحات مجازی به او و تیمش تهمت زده‌اند، انتقاد‌های تندی کرد و گفته که دو، سه نفر در شأن و شخصیت باشگاه استقلال نیستند.

ذوب‌آهن در بازی رفت یک بر صفر پیروز شد. اگر چه این برد تضمینی برای صعود شاگردان قلعه‌نویی نیست، اما آنها از لحاظ روحی – روانی یک قدم جلوتر از استقلال هستند. قلعه‌نویی گفته که تیمش برخلاف برخی اظهارنظرها، هجومی بازی خواهد کرد و باید منتظر امشب ماند و دید که آیا صحبت‌های سرمربی پیشین استقلال به واقعیت تبدیل می‌شود یا نه. استقلال اما، با شرایط متفاوتی گام به میدان می‌گذارد. غافلگیری از پنالتی اواخر بازی تا مصدومیت داریوش شجاعیان و امید ابراهیمی کام استقلالی‌ها را تلخ کرده است.

شجاعیان رباط صلیبی پاره کرد تا هشت ماه دور از میادین باشد. ابراهیمی که استخوان پایش ترک برداشته، در تمرینات شرکت نکرد و در لیست تیمش نخواهد بود، مگر اینکه به یک‌باره تصمیم بگیرد، به اردوی تیمش برود. شفر مجبور است با این شرایط، سیدمجید حسینی و روزبه چشمی را در قلب خط دفاعی گذاشته، پژمان منتظری را به دفاع راست و آرمین سهرابیان در چپ بگذارد. همان کاری که در بازی رفت انجام داد. فرشید باقری و امید نورافکن هم در خط جلو و وریا غفوری و سرور جپاروف می‌توانند دیگر هافبک‌های کناری تیم باشند. فرشید اسماعیلی و مامه تیام هم می‌توانند در خط حمله قرار بگیرند. اینها فرضیه است و شاید شفر تصمیم بگیرد، چشمی را جانشین ابراهیمی کند. آن وقت سیدمجید حسینی و پژمان منتظری در قلب خط دفاعی قرار می‌گیرند و وریا در پست دفاع راست به میدان می‌رود. دغدغه‌های شفر برای بازی برگشت زیاد است و از طرفی هم، به شاگردان گوشزد کرده که نباید درگیر بازی احساسی شوند.

مصاف استقلالِ شفر با قلعه‌نویی، تقابل دو استقلالی است، با این تفاوت که سرمربی ذوب‌آهن باز هم می‌خواهد همانند دو بار قبلی مقابل مرد آلمانی به پیروزی برسد. در سوی دیگر، شفر دیگر دوست ندارد مقابل تنها مربی ایرانی که برابر آن شکست خورده، دوباره ببازد. قلعه‌نویی در لیگ و بازی رفت مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا شفر را شکست داده است و این بار راند طلایی بین آنها را خواهیم دید. همچنین باید منتظر واکنش هواداران استقلال به حضور قلعه‌نویی و رفتارهای او کنار خط باشیم. قلعه‌نویی هیچ وقت یک مربی آرام کنار زمین نبوده و شاید عکس‌العمل‌های او با واکنش هواداران استقلال روبه‌رو شود. امشب همه سکوهای آزادی به همراه شفر علیه سرمربی سابق استقلال است.

به گزارش تسنیم، پرسپولیس شب گذشته با نتیجه دو بر یک الجزیره امارات را شکست داد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۴ بر۴ و به دلیل گل زده بیشتر در خانه حریف راهی مرحله بعد شد.

خبرگزاری تسنیم/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !