یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کارگاه ارتقای دانش رسانه‌ای فرماندهان و مدیران ناجا برگزار شد

مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین کارگاه ارتقای دانش رسانه‌ای فرماندهان و مدیران ناجا در بوشهر برگزار شد.

آخرین اخبار
۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ به نقل از پلیس بوشهر، سردار خلیل واعظی در مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین کارگاه ارتقای دانش رسانه‌ای فرماندهان و مدیران ناجا با بیان اینکه نقش افکار عمومی در پیشگیری از جرائم بسیار مهم و ضروری است اظهار داشت: ارتقاء سواد رسانه ای فرماندهان انتظامی از ضروریات است.

وی بیان کرد: رسانه دارای دو کارکرد مثبت و منفی است که از کارکردهای منفی می توان به ترویج خشونت، سلطه جویی، انتقال شیوه های جنایت و مقاومت در برابر ارزش های فرهنگی و از میان بردن تعادل روحی، روانی و فرهنگی جامعه نام برد.

سردار واعظی عنوان داشت: افکار عمومی و رسانه دو موضوعی هستند که همیشه در کنار هم و بهم تنیده است و جامعه ای موفق است که تعامل دو سویه و مطلوب بین سازمان ها و ادارات با رسانه ی آن جامعه برقرار کند. 

وی در ادامه افزود: امروزه در اغلب کشورها افکارعمومی یک قدرت است و اهمیت آن بستگی به رشد سیاسی مردم دارد.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: صاحبان قدرت همیشه در معرض داوری همگانی قرار دارند و افکار عمومی در واقع با استفاده از رسانه این ظرفیت را دارد که مدیر لایقی را نالایق جلوه دهد. 

وی با بیان اینکه مطابق برنامه ریزی صورت گرفته بیست و پنجمین دوره کارگاه آموزشی ارتقاء دانش رسانه ای فرماندهان در استان بوشهر برگزار می‌شود، افزود:در واقع این کارگاه آموزشی به منظور آشنایی فرماندهان و مدیران ناجا با مدل ارتباط رسانه ای، تکنیک و تاکتیک های عملیات روانی، گفتمان سازی و ایجاد وحدت رویه در تعامل با رسانه ها است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به نقش رسانه ها در تصمیم گیری های کلان کشورها گفت: رسانه ها می توانند هم فرصت و هم تهدید باشند.

سردار واعظی اظهار داشت: تعامل رسانه ها با پلیس عاملی مهم در ارتقاء احساس امنیت در جامعه بوده و فرماندهان و مدیران با داشتن سواد رسانه ای می توانند از ظرفیت و پتانسیل رسانه های گروهی نهایت بهره و استفاده را داشته باشند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: از آنجا که رسانه ها به دلیل حجم بالا و تنوع کیفی و کمی و نفوذپذیری بر احساس امنیت مخاطبان، تاثیر زیادی دارند، در همین راستا دانش رسانه ای برای فرماندهان و مدیران انتظامی لازم و ضروری است و کمتر از فراگیری دانش انتظامی نیست. 

فرمانده انتظامی استان گفت: ایجاد نگرش مثبت در افکار عمومی نسبت به نیروی انتظامی می‌تواند به نحو شایسته ای پلیس را در اجرای برنامه‌های بنیادی در خصوص ایجاد و حفظ امنیت یاری کند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !