چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

جولان سلاح های سرد در استان/ فروش آسان شوکر و اسپری وسط چهارراه!

در حالی شاهد فروش آزادانه شوکر، اسپری فلفل و اشک آور، چاقو و غیره در برخی از شهرهای استان بوشهر هستیم که این ابزار جزو کالاهای ممنوعه بوده و استفاده از آنها علاوه بر اینکه ممنوع می باشد منجر به فلج شدن، کور شدن یا حتی مرگ افراد می شود.

خبر وسط
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ در حالی فروش سلاح های سرد به مثل اسپری، شوکر و غیره غیرمجاز بوده و جزو کالاهای ممنوعه و قاچاق محسوب می شوند که شاهد فروش آنها توسط جوانان و نوجوانان در گناوه،دیلم و بوشهر هستیم. سلاح هایی که به صورت قاچاق وارد شده وقیمت های متفاوتی را به خود اختصاص داده اند به گونه ای که قیمت هر عدد شوکر از 50 تا 300 هزار تومان و قیمت هر عدد اسپری فلفل یا اشک آور از 30 تا 100 هزار تومان است سلاح هایی که استفاده از آنها علاوه بر اینکه ممنوع می باشد منجر به فلج شدن، کور شدن یا حتی مرگ افراد می شود.
اگر تاکنون گذرتان بر این مرکز تجاری بزرگ افتاده باشد قطعا با افرادی مواجه شده اید که اسرار به خرید سی دی یا این گونه سلاح های سرد دارند و با شگردهای مختلفی افراد را جذب کرده تا مشتری پروپاقرص شان شوند.
ورود غیرقانونی این ابزارها به استان بوشهر از یک طرف و دسترسی راحت و فروش های زیرزمینی آنها از سوی دیگر باعث شده تا عده ای از جوانان و کودکان به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنند و حتی آنها را با خود در شهر حمل کنند.
 

فروش زیرزمینی بدان معنا که هنگام جلب نظر مشتری هیچگونه سلاح یا سی دی همراه افراد فروشنده نیست و برای خریداری کردن هریک از آنها چه سی دی چه قمه، چاقو، شوکر یا اسپری باید کوچه پس کوچه های زیادی طی کرد تا به مغازه اصلی فروش این گونه ابزار رسید.
با این تفاسیر اما این روزها شاهد فروش آزادانه انواع و اقسام سلاح های سرد در فضای مجازی به مثل اینستگرام، تلگرام و غیره هستیم که به شکل قابل توجهی رو به گسترش است.
علی ای حال حمل و نگهداری افشانه‌های گازی تهوع‌آور، شوکرهای الکتریکی و افشانه‌های اشک‌آور به وفور بسیاری از نقاط استان یافت می‌شود و باید درخصوص ورود این سلاح ها به کشور تلاش های بیشتری صورت گیرد اگرچه این تلاش های بی وقفه از سوی برخی دستگاه ها ادامه دارد اما به دلیل هم مرز بودن با کشورهای حوزه خلیج فارس ورود آنها بسیار بیشتر است./انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !