سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

صادرات مواد معدنی از بندر خورشهاب بخش دلوار به کشورهای هند وآسیای شرقی

نماینده دشتی و تنگستان از صادرات مواد معدنی از بندر خورشهاب بخش دلوار به کشورهای هند وآسیای شرقی خبر داد.

آخرین اخبار
۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس -دلوار؛ سید کمال الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان در گفتگو با خبرنگار سپاس، اظهار داشت: راه‌اندازی یک پایانه تخصصی صادرات مواد معدنی در مناطق سواحلی شهرستان تنگستان و بخش دلواربسیار ضروری بود که بندر خورشهاب برای این امر مهم انتخاب شد.

 وی افزود: از ابتدای دوره نمایندگی پیگیری‌ها و نشست‌های مکرری با مسئولین کشوری و استانی در این زمینه برگزار کرده‌ایم که خوشبختانه در جلسه اخیر در سازمان گسترش و نوسازی معادن و صنایع معدنی سازوکار عملی این مهم به تصویب رسید.

این نماینده تصریح کرد: در اولین اقدام، از توانایی بخش خصوصی استفاده خواهد شد تا با امکانات فعلی اسکله بندر خورشهاب، صادرات مواد معدنی به بازارهای موجود کشورهای حوزه خلیج فارس انجام پذیرد.

وی بابیان اینکه بنادر ما هم اکنون این توانایی را دارند که در صورت نیاز با۳۰ درصد افزایش، توان صادرات را سالانه تا ۲۵ میلیون تن انواع مواد معدنی افزایش دهد، اظهار کرد: آنچه در دستور کار قرار دارد توسعه تجهیزات بندری جهت پهلودهی کشتی‌های نسل جدید با ظرفیت بالاتر از پنجاه تن است.

شهریاری عنوان کرد: توسعه این بندر برای تبدیل به یک پایانه کاملا تخصصی صادرات مواد معدنی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار خواهد گرفت تا صادرات مواد معدنی استان بوشهر و حتی استانهای همجوار به کشورهای هند و آسیای شرقی نیز میسر شود.

نماینده دشتی و تنگستان گفت: آمار بالای بیکاری در شهرستان های دشتی و تنگستان باعث رنج زیادی از جوانان شده است که باید با ایجاد طرح های خصوصی و دولتی بتوانیم این معضل را برطرف نماییم.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با پیگیری های مکرری که برای توسعه اقتصاد درون زا انجام میدهیم و با همت بیشتر مسئولین اجرایی برای سرمایه گذاری در معادن دشتی و تنگستان و ایجاد پایانه صادرات مواد معدنی، فرصت های شغلی مناسبی برای جوانان جویای کار در دو شهرستان دشتی و تنگستان مهیا شود.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !