چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

کارگردان دلیران تنگستان در دلوار آرام می گیرد

همایون شهنواز کارگردان فیلم تاریخی دلیران تنگستان که چندی قبل در حادثه‌ای در منزل شخصی خود دچار حادثه شده بود، به دلیل شدت سوختگی و همچنین ایست قلبی در بیمارستان درگذشت.

آخرین اخبار
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس-دلوار؛ پس  حادثه آتش سوزی در منزل این کارگردان تاریخی و کشوری تلاش‌هایی برای اعزام وی به بیمارستانی در اشتوتگارت آلمان انجام گرفت که در نهایت به دلیل پاره‌ای مشکلات از جمله نبود امکانات فنی برای اعزام وی، به عمل جراحی در ایران تصمیم گرفته شد.

در دوران بستری بودن همایون شهنواز در بیمارستان جمعی از اهالی سینما و صداوسیما و همچینن مسئولین ارشد کشوری نیز به دیدار وی رفته بودند.

تشییع پیکراین کارگردان و هنرمند کشوری شنبه هفته آینده از مقابل ساختمان خانه سینما در تهران برگزار می‌شود.

این مراسم از ساعت ۹ صبح شنبه (۱۹ اسفند ماه)‌ از مقابل ساختمان شماره ۲ خانه سینما واقع در خیابان وصال، طالقانی برگزار می‌شود.

با توجه به گفتگو با محمد ولی زاده یکی از دوستان وی علت تاخیر در برگزاری این مراسم را بازگشت برخی از اعضای خانواده مرحوم شهنواز به ایران برای شرکت در مراسم تشییع عنوان کرد.

علی بکتر یکی از اعضای شورای شهر دلوار در گفتگو با خبرنگار سپاس ازمحل خاکسپاری پیکر مرحوم همایون شهنوازگفت:  هماهنگی‌هایی برای خاکسپاری پیکر ایشان در موزه شهید رئیسعلی دلوایر انجام شده است.

وی افزود: پس از ساخت سریال «دلیران تنگستان»، مردم خونگرم  دلوار ایشان را متعلق به آن سرزمین می‌دانند و آقای شهنواز هم علاقه بسیاری به بوشهر داشتند.

بکترعنوان کرد: خانواده ایشان پیشنهاد دادند که پیکر مرحوم شهنواز در خانه رییسعلی دلواری دفن شود و چون این خانه زیر نظر سازمان میراث فرهنگی است، مجوز این امر را  از این ناحیه در حال پیگیری می باشد.

وی تصریح کرد: پیکر مرحوم همایون شهنواز روز یکشنبه ـ ۲۰ اسفند ماه  با حضور هنرمندان کشوری و استانی در دلوار تشییع و تدفین می‌شود.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !