شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

معابر شهری و ادارات دلوار برای تردد معلولان مناسب نیست

بررسی ها نشان می دهد بانک ها، نهادهای دولتی و خصوصی، اماکن ورزشی و آموزشی در دلوار برای تردد آسان معلولان یا جا نمایی نشده و یا از ایمنی لازم برخوردار نیست.

آخرین اخبار
۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس -دلوار؛ مناسب سازی محیط شهری به ویژه دستگاه های دولتی و خصوصی،دسترسی آسان معلولان به عابربانک ها و تردد در ادارات و اماکن ورزشی و عمومی برای آمد و شد معلولان در شهر دلوار ضروری است.

شهرداری دلوار باید با یکسان سازی فضاهای شهری برای تردد آسان معلولان، جانبازان و افراد کم توان در دستور کار  خود قرار دهد.

متولیان شهر و دست اندرکاران امور شهری باید برای تسهیل در تردد معلولان این منطقه که کم هم نیستند چاره اندیشی کنند.

بهتر است اینگونه بیان نماییم که مناسب سازی معابر وگذرگاه های خصوصی و عمومی از نیازهای ضروری معلولان است که کمتر به آن توجه شده در حالیکه با مناسب سازی اماکن عمومی معلولان هم می توانند در مشارکت های اجتماعی نقش ایفا کنند.

با این شرایط معلولان دلواری از محیط های آموزشی، حمل و نقل شهری و تفریحی نمی توانند به خوبی استفاده کنند  و باید در این راستا با اجرای نصب درپوش کانال های آب، استفاده از رمپ به جای پله، کف سازی ورودی کوچه ها از سوی شهرداری دلوار انجام شود.

در اینجا می توان به این نکته توجه داشت که بر اساس قوانین ساختمان‌های جدیدالاحداث مشروط به رعایت اصول مناسب‌سازی می‌توانند پایان کار دریافت کنند و انتظار می‌رود این موضوع به جد از سوی مهندسان ناظر ساختمان پیگیری شود.

در واقع تمامی اقدامات دولتی و غیر دولتی  می‌تواند منجر به عدالت در خدمات‌رسانی به اقشار مختلف مردم از جمله معلولان و جانبازان باشد.

به طور قطع مناسب سازی معابر همانگونه که از اسمش پیداست ، تنها مختص معلولان نیست ،بلکه اقشار دیگری مانند سالمندان ،کودکان و زنان باردار برای تردد و انجام کارهای روزمره به آن نیاز دارند.

یکی از معلولان دلواری در گفتگو با خبرنگار سپاس، گفت: معلولان نیز قشری از جامعه هستند که از زندگی اجتماعی حق و حقوقی دارند و به عنوان بخشی از جامعه مسئولان در قبال آنان وظایفی دارند و نباید در تصمیم گیری ها به ویژه در حوزه ساخت و ساز آنها را نادیده بگیرند

وی افزود: متاسفانه بر خلاف انتظار معلولان امروزه زیر ساخت های ویژه این قشر در ساخت و سازها رعایت نشده و افراد معلول به ویژه معلولان جسمی ،حرکتی را برای حضور در اجتماع با مشکلاتی مواجه ساخته است.

انتهای پیام/


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !