سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

گلایه شهروندان دلواری از وضعیت بازار ماهی در شهر دلوار

شهروندان دلواری از وضعیت آشفته بازار ماهی در دلوار ناراضی هستند و خواستار بازار الگویی ماهی در این شهر هستند.

آخرین اخبار
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس -دلوار ؛ شهر دلوار از دیرباز تا کنون به عنوان مرکز صید و صید و صیادی و فروش ماهی در استان شناخته شده می باشد.

مدت ها است که مردم شهر دلوار چشم انتظار احداث بازار  الگویی ماهی در این شهر هستند،که تا حالا هیچ گونه جانمایی برای این بازار در شهر دلوار تعریف نشده است.

در بازار ماهی فروشان دلوار فروشندگانی هستند که از وضعیت فعلی این بازار رضایتی ندارند، فروشندگان بازار ماهی فروشان دلوار معتقدند که مسئولین اجرایی بوشهر و تنگستان نظارت مستمر و پیگیری در امر بازار ماهی  در شهر دلوار ندارند.

هم اکنون بازار ماهی فروشان این شهر در ورودی شهر و در کنار فلکه شهید رئیسعلی دلواری واقع شده است و عرضه ماهی همچنان به شیوه سنتی صورت می پذیرد به گونه ای که فروشندگان ماهی را روی تخته های چوبی و یا روی زمین می گذارند.

لزوم وجود یک بازار الگویی و عرضه ماهی در یک سیستم تعریف شده در شهر ساحلی و گردشپذیر دلوار ضرورتی انکار ناپذیر است و احداث یک بازار مدرن ماهی یکی از بزرگ ترین دغدغه های مردم این شهر در سالیان متمادی بوده است.

فروش و عرضه آبزیان به عنوان یکی از چالش‌های مهم در سطح شهر دلوار محسوب می‌شود و به علت عرضه غیربهداشتی این محصولات در برخی از نقاط شهر مشکلاتی برای شهروندان ایجاد شده است.

بسیاری از شهروندان از وضعیت کنونی ناراضی هستند و خواستار رسیدگی مسئولان به فروش ماهی و میگو در سطح شهر هستند.

غلامعلی دلواری یکی از شهروندان دلواری در باره گفت: فروش ماهی در غرفه‌های غیراستاندارد یا روی زمین و یا روی تخت‌های دستفروشان در نقاط مختلف شهر دلوارکه در هر حال، هیچ کدام از این روش‌ها مناسب عرضه ماهیان تازه صید شده نمی باشد و این زیبنده شهرونداناین دیار نیست.

وی افزود: برخی از فروشندگان ماهی و میگو را روی زمین پهن می‌کنند و یا در گاری‌های غیربهداشتی خود عرضه می‌کنند که این وضعیت چهره قشنگی برای این خطه دلاور خیز نیست.

انتهای پیام /


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !