سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 300 هزار نیازمند در خیریه آبشار عاطفه‌ها/ جنس و نوع فقر نسبت به گذشته تفاوت دارد

مدیرعامل موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها گفت: امروز مجموعه خیریه آبشار عاطفه‌ها در سراسر کشور دارای 300 هزار نفر نیازمند، 35 هزار نیکوکار و 3100 خادم افتخاری تحت پوشش دارد که در کار بزرگ خیریه در حال عبادت خداوند هستند.

آخرین اخبار
۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ پنجمین همایش ملی موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها با محوریت محرومیت‌زدایی با حضور مدیرعامل موسسه خیریه، مدیران شعب موسسه خیریه سراسر کشور و برخی از مسئولین استان بوشهر در سالن اجتماعات هتل ورزش برگزار شد.

بیش از 300 هزار نیازمند تحت پوشش خیریه آبشار عاطفه‌ها در کشور هستند

فولاد مدیرعامل موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها گفت: پنجمین همایش جهادی آبشار عاطفه‌ها باهدف محرومیت‌زدایی و یک هم‌اندیشی راهبردی در حال اجرا است تا بتوانیم مشکلات همه‌کسانی که در سرزمین اسلامی قرار دارند رفع کنیم.

مدیرعامل موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها اظهار کرد: باید سعی کنیم مشکلاتی که در مناطق محروم وجود دارد به‌گونه‌ای رفع شود که با مشارکت‌های مردمی باشد، مردم در کمک به همنوعان خود همیشه پیش‌گام هستند.

فولاد افزود: امروز مجموعه خیریه آبشار عاطفه‌ها در سراسر کشور دارای 300 هزار نفر نیازمند، 35 هزار نیکوکار و 3100 خادم افتخاری تحت پوشش دارد که در کار بزرگ خیریه در حال عبادت خداوند هستند.

این نیکوکار بیان کرد: همدلی و صمیمت در میان شعب استان‌ها موجب آرامش خادمین در موسسه خیریه می‌شود تا بتوانند با پشتیبانی از دیگر شعب گام برداشته شود و استان بوشهر می‌تواند وسایل موردنیاز برای افراد تحت پوشش تهیه و استان‌های دیگر پشتیبانی خواهند کرد.

وی بابیان اینکه در سال 96 بیش از هزار زوج جوان تحت پوشش قرار گرفتند، عنوان کرد: در استان بوشهر موضوع ازدواج از مهم‌ترین مسائل اجتماعی است که تاکنون 250 زوج تحت حمایت وسایل اولیه زندگی قرارگرفته‌اند که روز جمعه اهداء خواهد شد.

مدیرعامل موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها تصریح کرد: هر چه میزان معنویت در امر خیریه بیشتر شود مشارکت مردم نیز بیشتر خواهد شد که باید با تبلیغات در فضای مجازی و رسانه‌ها دست خیرین برای حضور رفع محرومیت‌زدایی به گرمی بفشاریم.

فولاد ابراز کرد: در خانواده‌ها علاوه بر موضوع رفاهی موسسه خیریه به موضوع فرهنگی و اعتقادی نیز توجه دارد که نمونه آن حضور افراد تحت پوشش در راهپیمایی 22 بهمن است.

جنس و نوع فقر نسبت به گذشته تفاوت دارد

لطفی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: حرکتی که در موسسه خیریه انجام می‌شود شباهت بسیار زیادی به انبیاء دارد که نمونه آن می‌توان فقرزدایی و کمک به نیازمندان از نگاه امیرالمؤمنین(ع) اشاره کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر اظهار کرد: با فرهنگ‌سازی در راستای کمک به نیازمندان و رفع محرمیت زدایی با کمک موسسه‌های مردم‌نهاد خیریه به‌راحتی موضوع محرم و محرومیت در سراسر کشور برچیده خواهد شد.

لطفی افزود: امروز نوع و جنس فقر نسبت به دو دهه قبل تفاوت بسیار زیادی دارد، درگذشته نیازمندان با پرداخت کمک‌هزینه زندگی مشکلات آن‌ها رفع می‌شد، اما امروز هر خانواده نیازمند به لحاظ مالی دچار دهه مشکلات اجتماعی دیگر است.

وی بیان کرد: فقر امروز در گوشه‌ای از خانه‌ها نیست و گستردگی بسیار زیادی دارد که اگر مدیریت نشود موجب آسیب‌های اجتماعی بسیار خطرناکی خواهد شد.

این حامی محرومین اذعان کرد: در سراسر استان برای رفع محرومیت‌زدایی توجه زیادی به زیرساخت‌ها مانند ارتباط، درمان، آموزش، فرهنگ و غیره می‌شد، اما هیچ توجهی به موضوع زیرساخت‌های زندگی فردی نمی‌شود.

فعالیت خیریه آبشار عاطفه‌ها نشان از توسعه انسانی است

برزگر مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: اگر بخواهیم عدالت را تعریف کنیم به نتیجه آکادمی نمی‌رسیم و می‌توان عدالت را در چند حوزه تقسیم کرد، شرایط اولیه که همبستگی وجود ندارد، شرایطی که دولت شکل گرفت و بعدازآن عدالت اجتماعی که مردم هستند.

برزگر اظهار کرد: جوامع پیشرفته در حوزه اجتماعی بسیار فعال هستند و امروز مجموعه خیریه آبشار عاطفه‌ها در کشور فعال است که نشان از توسعه انسانی است.

وی افزود: امیدواریم حضور مسئولین شعب موسسه خیریه آبشار  عاطفه‌ها در استان بوشهر موجب خیر و برکاتی در راستای محرومیت‌زدایی باشد.

ایجاد 8 شعبه موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها در بوشهر

گرامی مدیر شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان بوشهر گفت: موسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها در سراسر کشور 380 شعبه دارد که در استان بوشهر 8 شعبه باهدف رفع فقر و محرومیت‌زدایی  در کنار دیگر سازمان‌ها ایجادشده است.

مدیر شعب استان بوشهر اظهار کرد: برخی از نیازمندان در گوشه‌ای از استان بوشهر هستند که در تأمین نیازهای اولیه زندگی مانند حمام،آب شرب، برق، راه‌های ارتباطی، مسکن، اشتغال و آموزش دچار مشکل هستند.

گرامی افزود: باید امروز همه مسئولین و خیرین باور کنند که محرومین در کشور وجود دارند، کسانی که به آب‌وخاک کشور خیانت می‌کنند باید در برابر عدل الهی پاسخ‌گو باشند.

وی ادامه داد: امروز نمایندگان شعب موسسه خیریه سراسر کشور حامل هدایای نقدی و غیر نقدی بسیار زیادی هستند که به افراد تحت پوشش اهداء خواهد شد.

در پایان از فعالین در موسسه خیریه آبشار عاطفه ها تجلیل شد.

عکاس: ایمان شجاعی مقدم


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !