شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

پایانه ای که فقط ساعت 22 باز است/ مردم دیلم چشم انتظار تحقق وعده مسئولین

نبود یک پایانه مسافربری فعال و مناسب در شهرستان دیلم باعث شده تا این شهرستان جایگاه در خور شانی را در این زمینه در بین شهرستان های مجاور خود نداشته باشد.

آخرین اخبار
۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس،  یکی از مهمترین امکانات و امتیازات یک شهر وجود پایانه مسافربری است که نقش بسزایی در رونق بخشی به شهر دارد که متاسفانه شهرستان دیلم و به تبع آن شهر دیلم از این امکانات حداقلی همچون بسیاری دیگر از امتیازات یک محیط شهری محروم است.

یکی از اصلی ترین دغدغه ها و خواسته های به حق مردم دیلم در طول دولت های مختلف احداث و راه اندازی پایانه مسافربری درخور شان بوده است ولی تا کنون این وعده که از زبان بسیاری از مسئولین شنیده شده است هنوز جامه عمل نپوشیده است و مردم همچنان چشم انتظار یک پایانه مسافربری مناسب در این شهرستان هم مرز با استان خوزستان هستند.

خبرنگار ما در این خصوص به سراغ مردم رفته و دیدگاه های آنها را در این خصوص جویا شده است که اقشار مختلف مردم بر این نظر بودند که پایانه مسافربری مناسب باعث منفعت کل شهرستان و بلکه استان می شود.

یکی از شهروندان در این خصوص اظهار داشت: تعداد اتوبوس های پایانه فعلی کم است و یک پایانه خوب با خطوط مستقیم به شهرهای پرجمعیت جهت رونق شهرستان مورد نیاز است.

وی افزود: یک پایانه مسافربری مجهز باعث منفعت تمام شهرستان و بلکه استان می شود.

یکی از کسبه بازار دیلم نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: اگر پایانه مسافربری فعال باشد می تواند علاوه بر زمینه جذب گردشگر، توسعه اقتصادی و فرهنگی شهر را فراهم کند و باعث بالا بردن سطح و جایگاه شهرستان در بین شهرهای همجوار شود.

 یکی از راننده های تاکسی در شهر دیلم نیز با انتقاد از نبود یک پایانه مجهز بیان داشت: احداث یک پایانه مسافربری مجهز باعث گسترش ارتباط با استان های مجاور و ساماندهی و نظارت دقیق بر ناوگان حمل و نقل شود.

در ادامه یکی از ملوانان دیلمی  شهرستان نیز در این خصوص عنوان کرد: در حال حاضر پایانه فعلی فقط ساعت 22 باز است چون فقط خط شیراز فعال بوده و ساعت حرکت آن 22 می باشد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی برای تهیه بلیط به پایانه فعلی مراجعه می کنیم، درب آن بسته و کسی پاسخگو نیست و تنها در یک ساعت خاص فعالیت می کند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !