پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

نبود نمایندگی ثبت احوال تا سرگردانی مردم بخش آبدان جهت گرفتن کارت ملی وشناسنامه

نبود نمایندگی ثبت احوال در بخش آبدان جهت گرفتن کارت ملی و شناسنامه این روزها به دغدغه جدی مردم این بخش تبدیل شده است به گونه‌ای که ناچار هستند فاصله 45 کیلومتری تا 60 کیلومتری بخش آبدان تا مرکز شهرستان‌های دیر و کنگان را با هزاران مشکل برای اخذ آن بپیمایند.

خبر وسط
۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۷
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ بخش آبدان با جمعیتی بالغ بر ده هزار نفر در فاصله ۴۵کیلومتری مرکز شهرستان دیر در استان بوشهر قرار دارد که شغل بیشتر مردم این بخش کشاورزی و دامپروری است به گونه‌ای که یکی از مهمترین بخش‌های استان بوشهر از نظر تولید گوجه فرنگی خارج از فصل محسوب می‌شود.

چند سالی است که در تقصیمات جغرافیایی از طرف وزارت کشور، از تبدیل این منطقه به بخش می‌گذرد ولی مردم این بخش تاکنون در حسرت داشتن حداقل یک نمایندگی دستگاه‌های اداری قرار دارند و با وجود درخواست‌های مختلف از طرف نمایندگان ادوار مختلف مردم این بخش در مجلس شورای اسلامی و سایر مسوولان  و وعده‌هایی داده شده، اقدامی در این خصوص مشاهده نمی‌کنند.

البته به دنبال همه پیگیری‌های انجام شده شعبه‌ای از ثبت احوال در مرکز بخشداری آبدان مستقر شده ولی هفته‌ای یک بار مامور ثبت احوال مراجعه می‌کند وهیچ گونه کار ثبتی در حوزه دریافت کارت ملی انجام نمی‌دهد.

 نبود نمایندگی ثبت احوال در بخش آبدان جهت گرفتن کارت ملی و شناسنامه این روزها به دغدغه جدی مردم این بخش تبدیل شده است به گونه‌ای که ناچار هستند فاصله 45 کیلومتری تا 60 کیلومتری بخش آبدان تا مرکز شهرستان‌های دیر و کنگان را با هزاران مشکل برای اخذ آن بپیمایند.

یکی از شهروندان آبدانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: چند روزی است که به مرکز شهرستان دیر برای ثبت‌نام دریافت کارت ملی هوشمند مراجعه می‌کنم ولی تاکنون موفق نشده‌ام که نیاز است مسئولان ثبت احوال فکری به حال مردم بخش آبدان کنند.

آسیه تاجیک افزود: رفت و آمد به فاصله ۴۵کیلومتر تا مرکز شهرستان کلی وقت ما رامی‌گیرد و تنها یک جا در مرکز شهرستان دیر وجود دارد که کار نام‌نویسی را انجام می‌دهد که مردم بخش و حتی شهرستان دیر ناراضی هستند.

دیگر شهروند آبدانی با اشاره به این که بخش آبدان نیازمند نمایندگی ثبت احوال است، افزود: مردم بخش آبدان قادر به رفتن به مرکز شهرستان نیستند و مسئولان ثبت احوال استان باید فکری به حال ما کنند .

زینب احمدی دیگر شهروند آبدانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر اظهار داشت: چند روزی است که اداره پست شهرستان دیر جوابگوی مردم شهر دیر نیست چه برسد به این که بخواهد به مردم بخش آبدان خدمات ارائه دهد، ما ناچار شدیم به اداره پست کنگان جهت گرفتن کارت ملی مراجعه کنیم .

دیگر شهروند آبدانی هم ضمن گلایه شدید از مسوولان تصریح کرد: اگر آبدان بخش شده چرا نمایندگی ادارات در این بخش مستقر نمی‌شود تا در چنین مواردی بر مردم سختی ایجاد نشود.

روح‌الله سهولی ادامه داد: مجبور شدیم جهت انجام کارهای اداری خود و ثبت نام برای کارت ملی به کنگان برویم و در کنار هزاران اتفاق خواسته یا ناخواسته، ضمن اتلاف وقت برای ما هزینه‌بر است.

وی از مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر خواست تا به صورت ویژه قضیه نمایندگی ثبت احوال را در آبدان پیگیری کند تا این مشکل که می‌تواند سبب گرفتاری‌های وسیع برای مردم شود را حل کند.

حال به نظر می‌رسد که با وجود استقرار پست بانک در این بخش که به دلایلی از جمله نداشتن تجهیزات مناسب برای ثبت‌نام کارت ملی، اقدامی در این خصوص انجام نمی‌دهد، یک‌هزار و 819 خانواری که در قالب 6 هزار و ۸۲۷ نفر در بخش آبدان زندگی می‌کنند و به دلیل داشتن یک کشاورزی فعال، فرصت چندانی برای مراجعه به مرکز شهرستان‌های دیر و کنگان ندارند و این روزها شدیدا مستاصل بوده و ضرورت استقرار کامل نمایندگی ثبت احوال را خواستار هستند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !