چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

افتتاح باشگاه کتاب‌خوانی سانچی در خورموج

به یاد درگذشتگان کشتی سانچی، باشگاه کتاب‌خوانی سانچی در دبستان شهید فقیهی گشایش یافت.

آخرین اخبار
۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ مسئول باشگاه کتاب‌خوانی سانچی در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی با اشاره به اهداف گشایش باشگاه کتاب‌خوانی سانچی گفت: به‌ منظور هم دردی با خانواده‌های جان‌باختگان کشتی سانچی و شادی روح جان‌باختگان اقدام به تشکیل باشگاه کتاب‌خوانی سانچی کرده‌ایم.

وی افزود: این باشگاه در دبستان شهید فقیهی محله خمینی آباد خورموج و پایه اول دبستان و درست یک روز پس‌ حادثه سانچی با درخواست انجام شده به ثبت رسیده و تاکنون دو نشست کتاب‌خوانی نیز برگزار شده است.

مریم حاجیانی ادامه داد: مدرسه مکان مناسبی برای آشنایی با کتاب و تقویت روحیه کتاب‌خوانی است و نقش معلم در این میان بسیار حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد: محیط مدرسه، کلاس درس و چگونگی نگرش معلمان نسبت به کتاب و کتاب‌خوانی در ایجاد آمادگی ذهنی و انگیزه‌های مطالعه دانش‌آموزان بسیار مؤثر است زیرا آن‌ها سرمایه‌های عظیم جامعه هستند.

حاجیانی عنوان کرد: اگر معلم بخواهد کودکان را به مطالعه و خواندن علاقه‌مند کند لازم است ابتدا خود به خواندن بپردازد تا بتواند این لذت را به آن‌ها انتقال دهد و نظر به این‌که دانش آموزان پایه اول قادر به خواندن کتاب نیستند خودم کتاب را خوانده و بچه‌ها در خوانش آن مشارکت می‌کنند و به خلاصه‌گویی کتاب‌خوانده شده می‌پردازند.


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !