چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | سال جهش تولید

دولت خود را آلوده غبار سیاسی نکند

یاسر هاشمی گفت: دولت باید بداند که هیچ چیزی جزء خدمت به مردم پیش نگیرد و خود را آلوده غبار سیاسی نکند و سعی کند خود را در مسائل حاشیه ای سرگرم نکند و به مسائل اصلی بپردازد.

۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۲
اشتراک گذاری :
به گزارش سپاس ؛

به گزارش سپاس؛ یاسر هاشمی فرزند مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بوشهر با اشاره به هدف حضور در استان بوشهر، گفت: برای حضور در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی و علاقه‌ای که به مردم بوشهر دارم دوست داشتم در جمع مردم بوشهر باشم.

هاشمی با بیان اینکه استان بوشهر بهترین فرصت برای کشور است، اظهار کرد: مردم استان بوشهر پای ایران و نظام اسلامی ماندند و مردم سخت کوشی هستند که سابقه دفع تجاوز قدرت بزرگی مثل انگلیس دارند.

فرزند مرحوم هاشمی افزود: در استان بوشهر منابع دریایی و خشکی، نفت و گاز، کشاورزی و نیروگاه دارد که پایه و اساس کشور است که باید همه شرایط و منابع موجود به نفع کل کشور استفاده شود تا همگان بهره مند شوند.

رئیس جمهور و وزیران به دغدغه های مردم عمل کنند

وی بیان کرد: اتفاقاتی که در خصوص اعتراضات در سراسر کشور ایجاد شد باید حرکت مثبتی به واکنش ها و اعتراضات مردمی صورت بگیرد و حق قانونی مردم است که مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند و احساس می شود ارتباط مسئولین با مردم کم است و رئیس جمهور و وزیران نسبت به دغدغه و نیازهای مردم وارد عمل شوند.

هاشمی با اشاره به نحوه مرگ پدرش، تصریح کرد: نمی خواهیم طوری برخورد شود که در جامعه تنش و فضایی غبار آلود داشته باشیم، اما نسبت به اتفاقی که برای مرحوم آیت الله هاشمی رخ داد کسی پاسخ قاطع کننده ای به جامعه نداد و خانواده محور پاسخ به سوالات مردم و رسانه ها قرار گرفتند که از مسئولین می خواهیم به این شبهات پاسخ دهند.

فرزند مرحوم هاشمی عنوان کرد: فوت پدرم برای خانواده دچار ابهاماتی است که نمی دانیم دلیل اصلی ایست قلبی چیست و هنوز دلیل اصلی فوت به خانواده اعلام نشده است و شورای امنیت ملی با وجود اینکه با تاخیر برای بررسی این موضوع وارد شد، همچنان تحقیقات آنها ادامه دارد.

وی با بیان اینکه جامعه انتظار دارد بدون تنش دلیل فوت آیت الله هاشمی مشخص شود، تصریح کرد: جامعه انتظار دارد موضوع کاملا روشن شود و برای خانواده اهمیت بالایی دارد و درخواست داریم در فضایی خارج از غبار و تنش های رسانه ای این موضوع بررسی و مطرح شود.

خانواده هاشمی برنامه ای برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ندارند

هاشمی با اشاره به اینکه خانواده هاشمی فعلا برنامه ای برای انتخابات ریاست جمهوری ندارند، ابراز کرد: آیت الله هاشمی در دفتر محل کار یک کمدی داشتند که همه اسناد محرمانه کاری را در ان نگه داری می کردند که بعد از اتمام مراسم های ختم، وقتی که برای تحویل اتاق به مجمع رفته بودیم هیچ اسنادی در کمد نبود، مشخص نشد چه کسی این اسناد را برداشته است.

دست نوشته های مرحوم هاشمی چاپ می شود

فرزند آیت الله هاشمی اذعان کرد: پدرم از سال 1360 تا یک روز قبل از فوت دست نوشته هایی دارد که در حال حاضر موجود است که تا کنون از سال 1360 تا 1373 حدود 13 جلد کتاب به چاپ رسیده است.

وی در خصوص اختلاف نظر در خانواده هاشمی خاطرنشان کرد: اختلاف نظری در خانواده در خصوص نحوه فوت پدر وجود ندارد فقط شبهاتی در مورد ایست قلبی است که دلیل آن هنوز مشخص و به خانواده اعلام نشده است؛ رادیو اکتیو موضوعی است که شورای امنیت ملی آن را مطرح کرده است که این هم دلیل ایست قلبی نیست.

دولت خود را آلوده غبار سیاسی نکند

هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار سپاس در خصوص عملکرد دولت، گفت: دولت روحانی باید در حوزه رسانه ای و تبلیغات قوی کند و کشور را به سمت دوستی سوق دهند و بدور از هرگونه تنش باشد.

وی ادامه داد: دولت باید بداند که هیچ چیزی جزء خدمت به مردم پیش نگیرد و خود را آلوده غبار سیاسی نکند و سعی کند خود را در مسائل حاشیه ای سرگرم نکند و به مسائل اصلی بپردازد که همان خدمت به مردم است، رئیس جمهور باید خود فضای سیاسی کشور را کنترل و وزارت خانه ها به امورات اصلی بپردازند.

مهدی بر اساس قانون در محکومیت است

فرزند آیت الله هاشمی در خصوص وضعیت فعلی مهدی هاشمی، تاکید کرد: در حال حاضر مهدی هاشمی در زندان اوین به سر می برد و بر اساس قانون ماهانه 2 الی 3 روز مرخصی دارد و به شنبه های هر هفته نیز خانواده در زندان او را ملاقات می کنیم.

هاشمی افزود: در زمان حیاط پدر پیگیری هایی در دیوان عدالت اداری انجام شد، مهدی درخواست داشت پرونده به صورت علنی دنبال شود که انجام نشد، وکیل پرونده گفته است که حکم قاضی براساس ادعا است و مستنداتی موجود نیست.

وی بیان کرد: در حال تامل این وضعیت و پیگیر مسائل هستیم و دوست نداریم مسائل خانواده به جامعه کشیده شود و تبدیل به خط قرمز شود، اصل برای پدر انقلاب اسلامی و ایران بود و ما نیز این مسیر را ادامه خواهیم داد.

/ انتهای پیام


هیچ کامنتی برای نمایش وجود ندارد !